Pomiń menu

Help Jobs (Archiwum)

Proponuję cykl szkoleń, choć może to za dużo powiedziane dla osób z niepełnosprawnością, pracodawców oraz osób zainteresowanych taka tematyką.
Szkolenia miały by dotyczyć aspektu osób chorujących przewlekle na rynku pracy.
Nie mam jeszcze ostatecznego rdzenia i planu jakby to miało wyglądać ale myślałam żeby wyjść od doświadczenia związanego czy to z wejściem osoby z niepełnosprawnością na rynek pracy od tematu samego przystosowania się osoby z niepełnosprawnością do funkcjonowania w społeczeństwie, kwestie psychologiczne.
Drugim jakby rdzeniem byłaby sama wiedza z zakresu prawa pracy związanego z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych zarówno dla pracodawców jak i samych osób z niepełnosprawnościami.
Trzecim wiedza dla pracodawców, oswojenie z pracownikiem z niepełnosprawnością.
Wydobycie obaw pracodawców dlaczego boja się pracowników z niepełnosprawnościami i odwrotnie.
Te spotkania miały by bardziej charakter poznania obaw zarówno pracodawców jak i pracowników z niepełnosprawnościami na temat ich wzajemnych potencjalnych relacji natomiast sama wiedza w temacie zatrudniania osób niepełnosprawnych miała by charakter przekazu, który być może zaowocował by zwiększeniem zatrudnienia na otwartym rynku pracy osób niepełnosprawnych, który przyjmijmy z nadzieją ze w wielu przypadkach wynika ze strachu, niewiedzy niż podejścia biznesowego do pracownika z orzeczeniem i podbijaniu statystyk.

Mam nadzieję, że wyczerpująco opisałam o co mi mniej więcej chodzi. Inicjatywę te nazwałam help job. Zależało by mi również na jej włączeniu do mojego fan page Ewelina Help na fb oraz strony www.ewelinahelp.

Pozdrawiam
Ewelina Siwek