Pomiń menu

KGW Wojciechowianki

Koło Gospodyń Wiejskich w Wojciechowie zostało założone w dniu 28.05.2019 w świetlicy wiejskiej w Wojciechowie, małej wsi w centrum Polski. Koło Gospodyń WojciechoWIANKI liczy łącznie 51członków. Komitet Założycielski pragnął przede wszystkim w tym trudnym XXI wieku wrócić do potrzeb, jakie zaspokajają więzi sąsiedzkie – czyli bezpieczeństwo i przynależność do grupy, w której jest siła. Przynależność do Koła dała członkom jednak o wiele więcej – przyjaźń, przygodę, odkrywanie w sobie talentów i aktywność. Naszym symbolem jest wianek z chabru i maku. Kolor chabrowy towarzyszy nam w naszym logo i w każdym wystroju.

Koło Gospodyń Wiejskich WojciechoWIANKI jest społeczną organizacją mieszkańców wsi, wspierającą rozwój przedsiębiorczości na wsi oraz ich aktywność. Organizacja nasza zajmuje się organizacją dożynek(co roku pleciony jest piękny wieniec), spotkań dla mieszkańców, warsztatów kulinarnych, organizacją wycieczek, ale również akcjami charytatywnymi. Panie rozwijają swoje talenty kulinarne wymieniając się swoimi doświadczeniami. W świetlicy powstają przeróżne rękodzieła, szczególnie w okolicach tradycyjnych świąt. Mamy osoby, które rymują, inne śpiewają a inne gotują. Dokładamy wszelkich starań, aby wyremontować naszą świetlicę oraz wyposażyć ją w niezbędne przedmioty, co stopniowo nam się udaje dzięki państwowym dotacjom z ARiMR dla KGW. Pragniemy zrobić coś dobrego dla siebie, dla naszych dzieci, dla mieszkańców naszego sołectwa, ale również dla każdego człowieka…

Naszym celem jest zakup małej działki, na której stworzylibyśmy miejsce spotkań naszych dzieci i młodzieży, marzymy o jakimś placu zabaw. Rozmowy trwają, jednak Mieszkańcy ostatnio zrobili porządek za świetlicą i już tam udało się stworzyć kawałek placu.