Pomiń menu

Koło Gospodyń Wiejskich Broniczanki w Bronikach

Działamy dla mieszkańców i mieszkanek naszej wsi oraz okolic.  

Pragniemy ich angażować do wspólnych działań społecznych i zarażać otwartością, pozytywnym nastawieniem i ekologicznymi postawami.  Chcemy wspierać lokalnych społeczników, sołtysów a także radnych, aby dbali o rozwój naszej lokalnej społeczności i byli otwarci na nowe rozwiązania i dialog.  Aby zauważali potrzeby mieszkańców i starali się na nie odpowiedzieć.  

Pragniemy także stworzyć dla dzieci korzystających z naszej świetlicy wiejskiej Bronikowski Zakątek Kreatywności, który ma za zadanie skupić dzieci z naszego, ale nie tylko, sołectwa by zorganizować im czas wolny a tym samym zadbać o zdrowie psychiczne odciągając choć na chwilę od gier i mediów społecznościowych. 

Mamy szczęście mieć prawdziwą liderkę w naszych szeregach. Jest ona przewodniczącą naszego KGW, sołtyską i animatorką działań społecznych, a dla nas wzorem do naśladowania.  

W ramach tegorocznej edycji Masz Głos chcemy zorganizować cykl kawiarenek obywatelskich, aby w swobodnej atmosferze porozmawiać z włodarzami o ważnych dla nas kwestiach.