Pomiń menu

Koło Gospodyń Wiejskich „Polanki” z Lipowego Pola

Koło Gospodyń Wiejskich „Polanki” z Lipowego Pola jest najmłodszą organizacją w gminie Skarżysko Kościelne, woj. Świętokrzyskie, zarejestrowaną w marcu 2023 r. W swoich szeregach skupia obecnie 22 osoby.
Głównym profilem koła jest promocja lokalnej społeczności w zakresie propagowania i pielęgnowania kultury i tradycji. Członkinie koła to osoby aktywnie działające na rzecz społeczności lokalnej w grupach nieformalnych. Siedziba naszego koła mieści się w szkole w Lipowym Polu i duży nacisk kładziemy na międzypokoleniową integrację dzieci i dorosłych. Pragniemy jak najwięcej czerpać z naszych doświadczeń, by przekazywać je młodszym pokoleniom.

W ramach akcji Masz Głos chcielibyśmy dotrzeć do władz gminnych i zawalczyć o remont poddasza szkoły, by zyskać więcej przestrzeni na działania Koła i współpracę ze szkołą. W drugiej kolejności chcielibyśmy zadbać o regularne koszenie brzegów rzeki Oleśnicy, która przepływa przez naszą miejscowość, a także poradzić sobie z dzikami, które często odwiedzają nasze posesje i stanowią zagrożenie.