Pomiń menu

Koło Gospodyń Wiejskich w Rytomoczydłach

Naszą misją jest aktywizacja społeczności lokalnej, poprzez organizowanie spotkań, wydarzeń i innych aktywności. Nawiązujemy do tradycji, dbamy o kulturę oraz ekologię. Współpracujemy z mieszkańcami oraz samorządami lokalnymi.
Nasze Koło to 12 aktywnych osób z terenu powiatu grójeckiego. Aktywni zawodowe jak również społecznie. Osoby o wielkich sercach i otwartych umysłach.
Choć istniejemy dopiero rok udało nam się zorganizować i uczestniczyć w wielu działaniach. Jednym z nich jest „Danie Wspólnych Chwil z Fundacją Biedronki”, za nami organizacja 9 spotkań dla seniorów. Poczęstunek połączony z różnymi aktywnościami, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Włączamy się aktywnie w akcję charytatywne na rzecz chorych dzieci, współorganizowaliśmy pikniki charytatywne.
Udaje się nam aktywizować coraz większą grupę osób do działania. Podczas kolejnych spotkań aktywnych ludzi jest coraz więcej. A ich działania mają wpływ na całą naszą społeczność
W ramach akcji Masz Głos 2024 planujemy podczas spotkań z mieszkańcami powiatu grójeckiego rozmawiać, dyskutować o problemach, potrzebach, konsultować je z samorządami i w efekcie doprowadzać do realizacji potrzebnych inwestycji.  Pokazać moc sprawczości działań.