Pomiń menu

Magnifika

Misją Fundacji Magnifika jest promowanie zdrowego stylu życia, nieustannego rozwoju wynikającego z pasji do konkretnych działań, pokazywania alternatywy dla spędzania wolnego czasu poza TV poprzez aktywny wypoczynek i integrację społeczną.
Fundacja powstała w marcu 2023 r i jej założycielkami są Jolanta Kulikowska, Edyta Sawicka i Monika Żmiejko i zwyczajowo opisujemy się tymi słowami:
Magnifika – <łac. magnifica wspaniała> w sensie potocznym o małżonce, dozgonnej towarzyszce życia, strażniczce domowego ogniska, kobiecie, ładniejszej połowie. W poszanowaniu tradycji, godności i kultury w jakiej wyrośliśmy; w poszanowaniu spuścizny przodków i kultywowaniu tradycji! W odnajdywaniu siebie, pasji i nieustannego rozwoju, odrobiny niezależności a przede wszystkim wzajemnego wsparcia. Magnifika to przede wszystkim kobiecość w radości życia i działania, z przemyśleń, chęci i odrobiny odwagi.
Natomiast grupa rowerowa to różnorodność i kompletność, to nieustanne pokonywanie słabości przekraczanie stref komfortu fizycznego, odnajdywanie nowych tras i przede wszystkim przyjaźni we wspólnej pasji
Założycielki fundacji wraz grupą wsparcia (grupa nieformalna – środowisko kolarzy aktywnie uprawiających sport rowerowy) to około 20 osób. Przekrój społeczny jest bardzo zróżnicowany np. animator kultury, lekarz, redaktor TV, mechanik, informatyk, właściciel sklepu rowerowego, analityk medyczny, inżynier środowiska itp.
Nasze dotychczasowe działania:
– Charytatywny maraton Indoor Cycling w Supraślu – ilość uczestników około 120 osób zrobiony wspólnymi siłami (sponsorzy, praca własna i wsparcie Urzędu Marszałkowskiego)
– Debiuty w partycypacji – warsztaty skierowane do kobiet oraz udział w gminnych konsultacjach z organizacjami pozarządowymi
Rok działalności fundacji to zorganizowanie 6 wydarzeń różnego typu od spacerów ekologiczno – historycznych (ilość uczestników około 60 osób) poprzez działania charytatywne . Podczas maratonu charytatywnego zebraliśmy prawie 18 000 zł na leczenie 9-letniego chłopca z Sokółki. Zorganizowaliśmy szkolenia np. z Pierwszej pomocy przedmedycznej dla 10 osób.

W tym roku chcemy zainteresować samorząd (gmina Supraśl), Lasy Państwowe (Nadleśnictwo Supraśl) , Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej pomysłem stworzenia tras rowerowych w lesie w okolicy Supraśla – nazwa robocza Singletrack Krzemienne. Kolejnym krokiem jest konsultacja ze środowiskiem kolarskim co do konkretnego przebiegu tras.