Pomiń menu

Mama z Józefowa

Jestem aktywną mamą, która po latach spędzonych w domowych pieleszach widząc problemy i nieprawidłowości w działaniu instytucji oświatowych postanowiła działać. Angażuję innych rodziców i mieszkańców Józefowa do aktywności społecznej zarówno w mieście jak i w szkole.

Głównym obszarem mojej działalności są szkoły i problemy, które w nich występują. Ze szczególną uwagą zajmuję się zapisami w statutach, łamaniem praw człowieka, a w szczególności praw dziecka.

Staram się pomagać w rozwiązywaniu problemów z jakimi często spotykają się rodzice, dzieci oraz dyrekcje szkół. Prowadzę działania mające inspirować uczniów, rodziców oraz nauczycieli do aktywności w szkolnej społeczności.

,, Mama z Józefowa” chce budzić rodziców. Edukować do zmian w szkołach, tak by stały się one przyjaznymi i praworządnymi miejscami dla wszystkich członków tych społeczności.

W akcji Masz Głos chcę poszerzyć horyzonty, zdobyć nowe doświadczenia, pogłębić wiedzę, ale przede wszystkim chcę sprawić, by młodzi mieszkańcy Józefowa zrozumieli, jak ważne jest utworzenie sprawczej Młodzieżowej Rady Miasta, by później wspólnie podjęli działania na rzecz młodzieży z Józefowa.