Pomiń menu

Stowarzyszenie Dąbrówka Pozytywnie

Integrujemy naszą wieś, sprawiamy że staje się fajnym miejscem do życia i rozrywki. W dobie, gdy wszyscy pracują poza miejscem zamieszkania, staramy się, żeby przynajmniej czas wolny można było wartościowo spędzać tu na miejscu. Organizujemy warsztaty dla dzieci, lepimy pierogi, rozmawiamy o tym, jak zorganizować przestrzeń publiczną Dąbrówki, żeby odpowiadała potrzebom mieszkańców.

Mamy 8 członków, wśród nich m.in.: 3 instruktorów harcerstwa, lokalnego rzeźbiarza i japońskiego bębniarza. Jesteśmy grupą zróżnicowaną zawodowo i wiekowo.
W
ramach akcji Masz Głos 2023 chcemy zaktywizować i skupić mieszkańców Dąbrówki wokół zagadnienia zagospodarowania terenu obok nowo powstałego boiska do piłki nożnej. Jest to duży teren należący do gminy, obecnie nic tam nie ma (ściernisko). Chcemy rozpocząć debatę o tym, jakie potrzeby mają mieszkańcy w związku z tym miejscem, stworzyć plan zabudowania go i albo złożyć wniosek o grant na realizację tego planu, a jeśli się nie uda, to realizować go (przynajmniej częściowo) ze środków sołeckich.