Pomiń menu

Stowarzyszenie Kulturalno Artystyczne SART

SART to Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne zrzeszające twórców malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii, biżuterii i rękodzieła.
W siedzibie stowarzyszenia mamy galerię gdzie prezentujemy prace, organizujemy wernisaże, robimy ciekawe warsztaty dla dzieci i dorosłych, gdzie spotykamy się i zwyczajnie lubimy spędzać czas.
Jesteśmy stowarzyszeniem non profit. Działania które podejmujemy prowadzone są wolontarystycznie przez naszych artystów.
Jesteśmy pasjonatami, lubimy i chcemy dzielić się naszą wiedzą i umiejętnościami.

Stowarzyszenie liczy 17 członków w różnym wieku. Spotykamy się na warsztatach, uczymy chętne osoby technik rękodzielniczych, malarskich. Organizujemy wernisaże i wystawy lokalnych artystów. 

W lutym 2024 zorganizowaliśmy wernisaż prac malarskich mieszkanki naszego miasta w połączeniu z recitalem muzycznym i wieczorem poezji. W marcu odbył się cykl warsztatów wielkanocnych, gdzie uczestnicy malowali pisanki, robili szydełkowe serwety.
Zintegrowaliśmy członków SART do wspólnego działania. Nie wszyscy czuli się pewnie w prowadzeniu zajęć. Po kilku wspólnych warsztatach jest energia do dalszego działania.
W ramach akcji Masz Głos do listopada 2024 r. planujemy przeprowadzić warsztaty artystyczne i rękodzielnicze angażując mieszkańców.  Chcemy wyjść na ulice miasta i zrobić happening malarski, pokazać jakie wartości terapeutyczne niesie ze sobą rękodzieło. Przy muzyce chcemy zachęcać mieszkańców do śmiałych działań artystycznych.