Pomiń menu

Stowarzyszenie Młodzi dla Kujawsko-Pomorskiego

Młodzi dla Kujawsko-Pomorskiego zrzesza regionalną młodzież, chcącą zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Jej celem jest wspieranie lokalnych inicjatyw i dawanie młodym przestrzeni do działania. Jesteśmy stowarzyszeniem składającym się z ponad 70 osób, z różnych powiatów, gmin i okręgów z całego województwa. Osoby członkowskie są podzielone na poszczególne zespoły, mające różne powołanie m.in. zadania strategiczne, techniczne czy formalne. Wszystkie osoby w organizacji wcześniej działały już społecznie, między innymi organizowali różnego rodzaju eventy charytatywne, są w Młodzieżowych Radach w swoich miastach lub w Samorządach Uczniowskich. Wspieramy 
również osoby zaczynające przygodę z aktywnością społeczną. Nasi członkowie specjalizują się w wielu dziedzinach takich jak: zdrowie psychiczne młodzieży, kultura i sztuka, aktywizacja młodych ludzi, transport publiczny, grafika, polityka, edukacja, czy też wolontariat. Dotychczas zrealizowaliśmy takie projekty jak: „1,5% zostaje w regionie”, w którym promowaliśmy organizacje pozarządowe i zachęcaliśmy do ich wsparcia, wystawę o przemocy wśród młodych oraz raporty o problemach transportowych osób uczniowskich i studenckich z terenu województwa.

W „Masz Głosie” chcemy się skupić na promowaniu raportu o wykluczeniu transportowym wśród włodarzy miast, powiatów, gmin oraz w lokalnych mediach, aby podkreślić istotę tego problemu i wypracować wspólne rozwiązania.