Stowarzyszenie Przedsiębiorcze Radomianki

Stowarzyszenie Przedsiębiorcze Radomianki działa na rzecz wzmacniania i integrowania kobiet, szczególnie z terenów wiejskich i małych miast regionu radomskiego.
Celem jest wspieranie przedsiębiorczości, aktywności społecznej oraz rozwoju zawodowego i osobistego kobiet – zarówno na poziomie lokalnym, regionalnym, jak i międzynarodowym.
Stowarzyszenie tworzy siedem kobiet tworzących różnorodną grupę, którą łączy chęć działania, dzielenia się wiedzą i wspólnego rozwoju. Każda z członkiń reprezentuje inną branżę, dzięki czemu współpraca jest pełna inspiracji i nowych perspektyw. W gronie jest archeolog, właścicielka firmy specjalizującej się w strategiach marketingowych, opowiadaczka historii, pracowniczka urzędu, producentka filmowa i telewizyjna, osoby pracujące w administracji, a także właściciel gospodarstwq i własnych firm. Razem tworzą zespół, który łączy doświadczenie, pasję i różnorodność zawodową.
Co już zrobiono?
1. Tourism Business Booster (Mołdawia) – projekt wspierający rozwój kobiecych biznesów prowadzących biznesy agroturystyczne poprzez wymianę doświadczeń międzynarodowych, tworzenie i wdrażanie strategii rozwoju biznesu.
2. Lokalna Siła Kobiet – to inicjatywa wspierająca rozwój zawodowy i przedsiębiorczość kobiet na terenach wiejskich w regionie subradomskim realizowany jest dzięki wsparciu Sieci SPLOT Wartości i ma na celu identyfikację barier zawodowych, tworzenie strategii wsparcia oraz budowanie przestrzeni do aktywizacji kobiet. W ramach działań przeprowadzono debaty, konferencję, szkolenia dla kobiet oraz przygotowano raport na temat rozwiązań dotyczących aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczej kobiet.
3. Przedsiębiorcze Spotkania Radomianek – „Przedsiębiorcze Radomianki” to regularne, kameralne spotkania w kręgu, które tworzą przestrzeń do rozmowy, wymiany doświadczeń i budowania sieci kontaktów. To networking po ludzku – bez presji, z empatią i uważnością na siebie nawzajem. Spotkania skierowane są zarówno do kobiet, które prowadzą już własne biznesy, jak i tych, które szukają swojej drogi zawodowej, marzą o zmianie lub rozwoju.
Jakie plany w ramach Masz Głos do listopada 2025 r.?
Projekt „Region w kontakcie” to odpowiedź na realne problemy z komunikacją międzygminną i słabą widocznością działań społecznych w regionie. W ramach inicjatywy jest w planach:
• Stworzyć dwie grupy na Facebooku:
– dla NGO i KGW – do wymiany informacji i współpracy,
– dla mieszkańców – jako regionalne „centrum informacji” o wydarzeniach.
• Przygotować rekomendacje dla samorządów w zakresie:
– usprawnienia przepływu informacji,
– budowania otwartych baz kontaktów do organizacji,
– promowania inicjatyw o zasięgu ponadgminnym,
– tworzenia wspólnych narzędzi komunikacji międzygminnej (np. newsletter, platforma wydarzeń).