Pomiń menu

Stowarzyszenie „Znad Kamionki”

Stowarzyszenie „Znad Kamionki” powstało w styczniu 2023 r., składa się z pracowników i sympatyków Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suchedniowie, którym bardzo zależy na rozwoju naszego miasteczka. Naszym głównym celem jest zwiększenie i uatrakcyjnienie oferty OSiR, poprawa lokalnej infrastruktury, integracja lokalnej społeczności i turystów, zwiększenie atrakcyjności miasta i obiektu dla turystów i mieszkańców miasta.

Dotychczas zrealizowaliśmy między innymi projekt pod nazwą: Letni Relaks nad Kamionką – czyli bezpłatne zajęcia z elementami jogi, stretchingu i pilatesu przeznaczone dla mieszkańców miasta i okolic oraz turystów wypoczywających w naszym miasteczku, a obecnie pracujemy m.in. nad „Letnią Strefą Rekreacji” – czyli stworzeniem specjalnej strefy rekreacji w pobliżu plaży nad zalewem w Suchedniowie, gdzie zostaną zainstalowane specjalne stojaki na hamaki, leżaki i parasole plażowe, a także wyjątkowa autorska ławka promująca miasto.

W ramach akcji Masz Głos planujemy zorganizować wspólne sprzątanie okolicznego lasu, ognisko, oraz pchli targ. Podczas wydarzenia chcemy porozmawiać z mieszkańcami na temat działań, których brakuje im w naszym mieście, zaprosić do wspólnego działania mieszkańców i władze miasta i pokazać im, że warto współpracować dla dobra ogółu.