Pomiń menu

Wybory 2015

Głosuj bez przeszkód!

Zamów materiały i poinformuj o ułatwieniach Twoich sąsiadów.

Ruszyła społeczna kampania informacyjna zachęcająca do udziału w wyborach parlamentarnych. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest koalicja organizacji pozarządowych Masz Głos, Masz Wybór. Poznaj ułatwienia, z których możesz skorzystać i pomóż nam poinformować o nich mieszkańców Twojej miejscowości!

Już 25 października odbędą się wybory parlamentarne.  Czy wiecie, na jak wiele sposobów możecie zagłosować?

Pomóżmy poinformować wszystkie obywatelki i obywateli, że mogą głosować, nawet jeśli w dniu głosowania nie mogą dotrzeć do swojego lokalu wyborczego.

Osoby, które 25 października będą przebywać poza miejscem stałego zamieszkania mogą zagłosować korespondencyjnie lub w dowolnym lokalu wyborczym w kraju i zagranicą na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania. Osoby, które nie mogą dotrzeć do lokalu wyborczego ze względu na wiek lub niepełnosprawność, mogą też zagłosować przez zaufaną osobę – pełnomocnika. To tylko niektóre z ułatwień dla wyborczyń i wyborców.

O wszystkich rodzajach ułatwień przeczytacie w naszym poradniku dostępnym na stronie internetowej www.glosuj.org.pl oraz infografikach, które w prosty sposób wyjaśniają, z jakich ułatwień wyborczych możemy korzystać.

nagłówek do formularza zamówień

 

 

Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w dotarciu z informacją o ułatwieniach wyborczych do grup, w których do tej pory frekwencją wyborcza była najniższa.

Przygotowaliśmy dla Was bezpłatne plakaty i ulotki o ułatwieniach wyborczych. Pomóżcie nam je upowszechnić wśród wyborców i wyborczyń.

Możecie je umieścić w swoich siedzibach, miejscach publicznych i w instytucjach samorządowych – domach kultury, szkołach, ośrodkach pomocy społecznej, przychodniach zdrowia. Możecie też zorganizować spotkanie z mieszkańcami, na którym wyjaśnicie na czym polegają ułatwienia wyborcze.

Materiały prześlemy Wam bezpłatnie na podstawie zamówień złożonych przez

formularz dostępny TUTAJ.

 

Róbcie zdjęcia, przesyłajcie relacje – najciekawsze inicjatywy mają szanse na wyróżnienie za najlepszą akcję informacyjną podczas gali Super Samorząd.

Zadbajmy o to, aby wszyscy mogli wziąć udział wyborach!

Szczegółowych informacji udziela:
Katarzyna Rakowska
tel. 22 536 02 31
[email protected]