Pomiń menu

Zasady bezpieczeństwa

Zasady bezpieczeństwa

Spis wszystkich wytycznych dot. zachowania bezpieczeństwa znajdziesz tutaj – mają pomóc zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zgodnie z procedurami:

 1. Przed rozpoczęciem spotkania rozdaj uczestnikom oświadczenie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa; możesz skorzystać ze wzoru, którego używamy w Masz Głos.
 2. Zapewnij środki do dezynfekcji rąk i odpowiednią liczbę maseczek – powinny być dostępne przy wejściu na teren wydarzenia, w korytarzach, łazienkach, sali szkoleniowej; zużyte maseczki jednorazowe wyrzuć do odpadów zmieszanych.
 3. Na początku spotkania przypomnij uczestnikom najważniejsze zasady bezpieczeństwa:
 • muszą zachować dystans fizyczny – co najmniej 1,5 m,
 • dezynfekują dłonie przy każdej możliwej okazji, a obowiązkowo przy wejściu na teren wydarzenia,
 • noszą maseczki lub inne osłony na nos i usta,
 • podczas kaszlu i kichania zakrywają usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką; jak najszybciej wyrzucają chusteczkę do zamkniętego kosza i dezynfekują/myją ręce,
 1. W sali wydarzenia:
 • jest dostępny termometr dla uczestników,
 • jest wentylacja lub dbasz o częste wietrzenie sali spotkania (zwłaszcza podczas każdej przerwy),
 • dbasz o regularne czyszczenie powierzchni wspólnych; podobna zasada dotyczy innych wspólnych miejsc na terenie wydarzenia (toalety, windy, klamki, poręcze, blaty, oparcia krzeseł, włączniki świateł, przyciski, uchwyty i in.)

5. Poczęstunek organizujesz przed salą; warto zadbać o serwowanie posiłków pakowanych, a nie otwarty bufet.

6. W widocznym miejscu powinieneś umieścić instrukcje dot. mycia rąk, zdejmowania i zakładania rękawiczek, maseczki, a  przy dozownikach z płynem do dezynfekcji – instrukcja prawidłowej dezynfekcji rąk. Instrukcje do pobrania znajdziesz na dole tej strony w części „Materiały”.