Pomiń menu

W Solcu – imieniny Jana i Janiny

Działania poprzedzone były akcją informacyjną mającą na celu zawiadomienie wszystkich mieszkańców gminy o mających się odbyć wspólnych imieninach Jana i Janiny. W  rozpropagowaniu imprezy pomocna okazała się młodzież – uczniowie Samorządowego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Solcu-Zdroju, która podjęła się dostarczenia zaproszeń  solenizantom oraz rozplakatowania informacji we wszystkich wsiach gminy. 

Uroczystość, która odbyła się 24 czerwca nad zalewem soleckim, skupiła wielu mieszkańców gminy, kuracjuszy i turystów (ok. 200). Zaraz na wstępie goście zostali poinformowani o zasadach i przebiegu akcji „Masz głos-masz wybór”. W obecności władz samorządowych reprezentowanych przez wójta Adama Pałysa oraz jego zastępcę Artura Cygana odczytana została podpisana przez nich deklaracja dotycząca rozwiązania problemów lokalnych do końca tego roku i do końca kadencji.

O celach akcji i podjętych w wyniku kampanii zobowiązaniach można było przeczytać również na tablicy informacyjnej oraz w ulotkach.

Następnie działające przy Gminnym Centrum Kultury koło teatralne zaprezentowało spektakl przypominający tradycje świętojańskiej nocy. Przybyli solenizanci wzięli udział w licznych okolicznościowych konkursach i zabawach. Stowarzyszenie Agroturystyczne częstowało wszystkich regionalnymi potrawami własnej produkcji. Czas uprzyjemniała grupa akordeonistów oraz chór, śpiewający stare ludowe piosenki. Tańce i zabawy przy ognisku trwały do późna w nocy.

Kolejnym działaniem było utworzenie Niezależnego Forum Mieszkańców Gminy Solec-Zdrój: http://stowsolec.nwz.pl

Forum zawiera m.in. następujące tematy: Pytania do wójta, Co zrobić, żeby było lepiej?, Jak to onegdaj w Solcu bywało…

Podsumowaniem dotychczasowych działań jest wydanie przez obie organizacje pozarządowe uczestniczące w akcji „Masz głos-masz wybór” pierwszego wspólnego numeru gazety lokalnej „Monitor. Gazeta solecka”. Znajdą się w niej m.in. informacje o wszystkich wydarzeniach jakie miały miejsce w związku z przedmiotową akcją.