Pomiń menu

Młodzieżowa Rada Gminy w Domaradzu

 

Na spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Rzeszowa wyruszyła w sobotę, 22 listopada 2008 roku, delegacja młodzieży ze wszystkich szkół naszej gminy. Jest to wstęp do wyboru w naszej gminie Młodzieżowej Rady Gminy.

Na spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Domaradz oprócz domaradzkiej młodzieży przybyli: Anna Pakuła-Sacharczuk, poseł poprzedniej kadencji Sejmu RP, Stanisław Łobodziński, radny Gminy Domaradz, Przewodniczący i Rzecznik Prasowy Młodzieżowej Rady Miasta Rzeszowa oraz przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Domaradz.

Na początku spotkania Dyrektor Ośrodka-  Grzegorz Nowakowski  zachęcał młodzież do aktywnego włączenia się w działalność na rzecz środowiska lokalnego.

Całe spotkanie prowadziła Pani  Anna Pakuła Sacharczuk  -posłanka poprzedniej kadencji, obecnie Pełnomocnik Zarządu Województwa Podkarpackiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi

Swoimi pomysłami podzielili się Joanna Jakóbska i Rafał Bujak laureaci  tegorocznego konkursu nastolatków Ośmiu Wspaniałych.

Domaradzka młodzież miała okazję zapoznać się z działalnością swoich rówieśników z Rzeszowa, posłuchać o ich ciekawych inicjatywach oraz poznać podstawy działalności młodzieżowych rad. Po spotkaniu i wspólnym obiedzie wszyscy udali się do Podziemnej Trasy Turystycznej Miasta Rzeszowa, gdzie mogli zapoznać się z historią tego miasta.

Cały wyjazd został zorganizowany w ramach akcji "Masz głos, masz wybór".

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Domaradz