Pomiń menu

Diagnoza w Miłomłynie

Z diagnozy przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Razem dla Innych w gminie Miłomłyn wyłoniło się wiele problemów.

Przede wszystkim do tej pory na terenie gminy nie przeprowadzano żadnych akcji na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, na rzecz poprawy kontaktów między obywatelem a lokalną władzą.

Z zebranych ankiet oraz z przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami powstawała nie tylko lista realnych problemów, ale również lista żalów z powodu braku komunikacji z radnymi czy burmistrzem, z powodu poczucia niższości z urzędem gminnym.

Zdecydowaliśmy się wybrać, jako problem, którego rozwiązanie będziemy obserwować – brak Internetu w wielu miejscowościach w gminie. Mimo, iż istnieje wiele, wydawałoby się, pilniejszy problemów to wybraliśmy ten, gdyż mieszkańcy wielokrotnie próbowali interweniować w tej sprawie – za każdym razem trafiając na brak zainteresowania. Wiemy również, iż były konkretne oferty od dostawców Internetu – ale nie wiemy, czemu pozostały i one przez urząd niejako zignorowane.

Badanie działań władz lokalnych w sprawie zapewnienia mieszkańcom dostępu do Internetu traktujemy jako sposób na rozpoczęcie konsultacji społecznych w gminie. Chcemy przy okazji tegorocznych działań w ramach akcji Masz głos poruszyć także inne sprawy wyłonione w diagnozie. Wierzymy, że jest po początek głębszych zmian w gminie Miłomłyn.

Stowarzyszenie Razem dla Innych