Pomiń menu

Turniej "Być Samorządowcem" w Przygodzicach

Turniej wiedzy „Być Samorządowcem”  rozstrzygnięty…

Wielki finał turnieju wiedzy o samorządzie gminnym i Gminie Przygodzice, dla uczniów gimnazjów, odbył się w piątek 6 listopada 2009 r. w sali GOK w Przygodzicach.

W turnieju, zorganizowanym przez Agroturystyczne Stowarzyszenie Ziemi Ostrowsko Ostrzeszowskiej „w Siodle” z Przygodziczek, wzięły udział 3-osobowe drużyny wszystkich gimnazjów gminy Przygodzice.

Uczniowie w dwu etapach – pisemnym /test/ i ustnym – wykazali się bardzo dobrą znajomością nie tylko tematyki ogólnej o samorządzie gminnym ale też historii, dniu dzisiejszym i walorach przyrodniczo krajobrazowych naszej gminy. 

Wiedzę uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: Ewa Stasiełowicz, Dariusz Kryś, Barbara Duczmal, Edmund Radziszewski, Wiesława Gąsiorek.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Gimnazjum z Wysocka małego w składzie:

Angelika Brucheiser, Sandra Świerblewska, Jan Waloszczyk.

Ustalenie kolejnych miejsc wymagało „dogrywki”, w wyniku której  II miejsce przypadło Gimnazjum z Przygodzic, a II miejsce – Gimnazjum z Jankowa Przygodzkiego.

Konkurs był rejestrowany przez  telewizje kablowa ProArt z Ostrowa Wielkopolskiego.

GRATULUJEMY  zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju.

Wręczenie pucharów i nagród odbędzie się podczas spotkania mieszkańców gminy z Wójtem,  podsumowującego tegoroczną Akcję „Masz głos, masz wybór”, w dniu 26 listopada,

o godz. 14.00, w Zespole Szkół w Chynowej.

Akcja „Masz głos, masz wybór” jest współorganizowana i współfinansowana przez Fundację im .Stefana Batorego oraz Stowarzyszenie „Szkoła Liderów”

/es/

Agroturystyczne Stowarzyszenie Ziemi Ostrowsko Ostrzeszowskiej "w Siodle"