Pomiń menu

Odbyła się debata kandydatów na burmistrza Radzynia Podlaskiego

W piątkowy wieczór, 12 listopada 2010 roku, sala kina "Oranżeria" w Radzyniu Podlaskim zapełniła się oczekującymi na spotkanie kandydatów na burmistrza. Debata zorganizaowana została przez Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury "Stuk-Puk" przy współudziale Tygodnika OPINIE i portalu internetowego www.iledzisiaj.pl – niezastapionych partnerów medialnych.

Debata zgromadziła ok. 150 widzów i dwóch z trzech kandydatów – Witolda Kowalczyka i Władysława Kośmidra. Spotkanie przebiegało wg. harmonogramu, w którym znalazła się część z pytaniami przygotowanymi przez organizatorów, część z pytaniami zadawanymi nawzajem przez kandydatów oraz pytaniami od publiczności. 
Dokładny zapis debaty ukazał się 15 listopada w przedwyborczym wydaniu Tygodnika OPINIE oraz na stronie iledzisiaj.pl. W ten sposób wszyscy nieobecni mogli zapoznać się z odpowiedziami na pytania jakich udzielili kandydaci.
Ciekawostką jest fakt, że debata z kandydatami do rady powiatu – organizaowana 14 listopada przez redakcję dominującej w regionie, innej gazety, przyciągnęła mniejszą liczbę zainteresowanych. To efekt akcji "Masz głos, masz wybór", której znakiem firmowaliśmy debatę przygotowaną 12 listopada. Do zobaczenia 21 listopada przy urnach! 

"Stuk-Puk" Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury