Pomiń menu

MASZ GŁOS MASZ WYBÓR – kolejna akcja profrekwencyjna młodzieży LO Resko

 Niebawem wybory samorządowe, młodzież liceum w Resku kontynuuje udział w projekcie Fundacji Batorego „MASZ GŁOS MASZ WYBÓR”. Celem działań jest zwrócenie młodym ludziom uwagi, że to jak wygląda ich najbliższe otoczenie, w jakich warunkach żyją, pracują i odpoczywają zależy od tych, na których pełnoprawni obywatele oddadzą swój głos w wyborach. Główne motto brzmi: Chcesz, by w Twoim imieniu je zmieniali – w Twojej gminie, Twoim powiecie, Twoim województwie? Wybierz świadomie!

W ramach współpracy z fundacją uczniowie naszej szkoły rozlepiali plakaty związane z wyborami, zachęcające zarówno do czynnego zaangażowanieszkańców w pracę samorządową, jak również uczestnictwa w wyborach; roznosili ulotki.
 
W szkole uczniowie klasy trzeciej, rozdawali swoim kolegom, pracownikom szkoły, rodzicom, gadżety otrzymane od organizatorów akcji: przypinki, naklejki, ulotki, zakładki do książek. Większość wyrażała zainteresowanie i zadowolenie z otrzymanych materiałów. Ale na tym nie poprzestajemy. Niebawem kolejne działania pro frekwencyjne, związane z zachęcaniem do uczestnictwa w głosowaniu.
 
Nasza praca ma charakter wyłącznie edukacyjny, nie ma wymiaru politycznego, personalnego, w związku z tym nie popieramy zarówno żadnych kandydatów, jak i komitetów wyborczych.

Liceum Ogólnokształcące im. K.K.Baczyńskiego