Pomiń menu

Wspólny dyżur łukowskich radnych w Dniu Samorządu Terytorialnego

Trochę „na łeb, na szyję” przygotowywaliśmy święto samorządowców, ale... udało się.

Udało się na pewno – takiego zdania są komentatorzy na naszym portalu i takie samo zdanie wyrażali mieszkańcy Łukowa, uczestniczący we wspólnym dyżurze radnych podczas Dnia Samorządu Terytorialnego, 27 maja 2012 r.

Na kilka dni przed świętem wszyscy radni zostali poinformowani telefonicznie o tym, że podczas obchodzonych w tym czasie Dni Łukowa Stowarzyszenie Civitas Lukoviensis organizuje swoje stoisko z zamiarem uczczenia święta samorządowców. Na wspólny dyżur wszystkich łukowskich radnych nie wysyłaliśmy odrębnych zaproszeń – poprzestaliśmy na telefonicznym zawiadomieniu. Na 21 radnych swój udział w dyżurze zadeklarowało 13, a dwie osoby nie były pewne czy przyjdą.

Nasze przygotowania polegały na sporządzeniu dodatkowych Kart Praw Mieszkańca (podczas dyżuru radnych rozdaliśmy 138 mieszkańcom Kart) oraz bannerów upamiętniających Dzień Samorządu Terytorialnego. Ponadto dla wielu radnych, na ich prośbę, przygotowaliśmy kartki z wydrukowanym zaproszeniem mieszkańców na osobiste dyżury radnych. Oto przykład takiego zaproszenia:

www.civitaslukoviensis.pl/obrazki/zaproszenie_Wrzosek.pdf

Ostatecznie w dyżurze wzięło udział siedmioro radnych. Atmosfera podczas dyżuru była naprawdę wspaniała. Współpraca radnych – pochodzących przecież z różnych opcji politycznych – była wręcz pozytywnie szokująca. Wprawdzie przy stoisku z radnymi tłumu mieszkańców nie było, ale podczas dwóch godzin (między 13.00, a 15.15) „przewinęło” się ich z pewnością ponad 50., a dwóch z nich towarzyszyło nam przez większość czasu przeznaczonego na dyżur. Prywatnie, w rozmowach z nami, mieszkańcy bardzo pozytywnie ocenili naszą inicjatywę – zadowoleni byli, przede wszystkim, z tego, że radni wyszli im naprzeciw, że zechcieli ich wysłuchać.

Najlepiej chyba całość oddadzą fragmenty wypowiedzi użytkowników naszego portalu:

Uważam, że spotkanie z radnymi wypadło dobrze. Frekwencja większa niż się spodziewałem, radni starali się nie olewać pytających i chętnie podejmowali dyskusję. Czekam na kolejne spotkania i mam nadzieję, że zgromadzą one następnych radnych, choć i tych, który byli serdecznie zapraszamy„.

Ja o pomyśle na podkreślenie tego, że w ogóle istnieje coś podobnego, jak Dzień Samorządu Terytorialnego, powiem tyle – gdyby nie działania CL, to w Łukowie, gdzie akurat tego dnia samorząd podsumowywał miejską fiestę, czyli „Dni Łukowa”, w ogóle by nie pamiętano. I to, że jednak „Dzień ów udało się niewielkim kosztem obchodzić godnie, jest wartością najważniejszą. Jeśli za rok CL (chodzi, oczywiście, o Civitas Lukoviensis – przyp. nasz) nie będzie musiało już o święcie tym pamiętać, bo na pewno nie zapomni o nim samorząd lokalny i mieszkańcy Łukowa, to znaczy, że stowarzyszenie osiągnęło sukces 100 proc (…)„.

A fotorelację ze święta samorządu znajdziecie pod adresem:

http://www.civitaslukoviensis.pl/open/19/

Zapraszamy do jej obejrzenia:))

To jeszcze nie wszystko, co miłego nas wczoraj spotkało. Otóż jedna z radnych postanowiła na najbliższym (czyli w nadchodzący czwartek) zebraniu… przystąpić do Stowarzyszenia. Inny radny jeszcze wczoraj zarejestrował się na naszym portalu. Te dwa fakty uważamy za nasz osobisty sukces.