Pomiń menu

Porozumienie z Burmistrzem stało się faktem

Dziś, ok. godz. 9.30, w budynku urzędu Miasta reprezentanci Stowarzyszenia Civitas Lukoviensis podpisali Porozumienie z Burmistrzem Łukowa w sprawie udziału Burmistrza w Ogólnopolskiej akcji Masz Głos, Masz Wybór – Super Samorząd 2012

Dzień 21 czerwca 2012 r. ma szczególne znaczenie dla Stowarzyszenia Civitas Lukoviensis. Dziś bowiem nastąpiło „wmurowanie kamienia węgielnego” pod fundamenty społeczeństwa obywatelskiego w Łukowie. Tym „kamieniem” jest porozumienie pomiędzy Stowarzyszeniem, a Burmistrzem Miasta.

Poprzez porozumienie Burmistrz postanowił przystąpić do akcji Masz Głos, Masz Wybór – Super Samorząd 2012, jako partner Stowarzyszenia.

Wprawdzie trzeba przyznać, że dotychczasowe działania Burmistrza były transparentne, a on sam nie unikał kontaktów z mieszkańcami i mediami, to jednak Porozumienie (zawierające wiele konkretnych uzgodnień w zakresie planowanych przez Stowarzyszenie działań) jest pierwszym sygnałem nadchodzących zmian w komunikowaniu się władz samorządowych z mieszkańcami Łukowa i łukowian z władzami.

Połączenie sił, poprzez porozumienie, powinno spowodować, że realizacja zawartych w nim działań spowoduje, że mieszkańcy naszego miasta będą mieć do czynienia z zupełnie nową jakością komunikowania się z władzami.

Kolejnym krokiem Stowarzyszenia będzie ustalenie szczegółów współpracy z każdym z radnych. Pierwsze spotkanie z radnymi już się odbyło.

Oto link do pełnej treści porozumienia Stowarzyszenia z Burmistrzem:

http://www.civitaslukoviensis.pl/groups/opendoc/38/