Pomiń menu

RADNI GMINY TUROŚŃ NIE ZAWIEDLI

W niedzielę 10 czerwca w Majątku Howieny w Pomigaczach odbyła się IX edycja Dnia Konia na Podlasiu. Wspaniała pogoda sprawiła że w czasie trwania imprezy w ciągu calego dnia " przewinęło się" kilka tysięcy ludzi - mieszkańców naszej Gminy a także z innych miejscowości Podlasia.

Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy na tej największej gminnej imprezie roku , ustawiło namiot , do ktorego zaprosiliśmy Radnych Gminy.Ci nie zawiedli i nas i swoich wyborców.W ciągu kilkugodzinnego dyżuru w „naszym” namiocie z napisem „Radni Gminy Turośń Kościelna” i z logo akcji Masz Głos, Masz Wybór przebywało aż ośmiu Radnych w tym:Bogdan Mularczyk – Przewodniczacy Rady Gminy oraz Jerzy Bączek – Wiceprzewodniczący Rady Gminy.W trakcie trwania dyżuru nasz „namiot” odwiedzili Wójt Gminy – Grzegorz Jakuć i Zastępca Wójta Gminy – Krzysztof Dudziński.
Mieszkańcy mieli okazję do swobodnej rozmowy ze swoimi przedstawicielami samorzadu gminnego.Na stoliku , który stał w środku namiotu widniał napis „Masz problem – zadaj mnie pytanie” a na namiocie naklejone nalepki: Jestem Radnym , Jestem Radną. Byla kawa , napoje , słodkie ciasteczka. Mila atmosfera.
Mamy obietnice,że kilka problemów , które zostało zgłoszonych w czasie spotkania, zostanie zgłoszonych w formie interpelacji na najblizszej Sesji Rady Gminy.
Radni stwierdzili ,że ten „namiot” to cenna inicjatywa i powinna być kontynuowana na innych , nawet mniejszych festynach, które sa organizowane w Gminie.
My natomiast jako organizatorzy tego przedsiewzięcia, jesteśmy szczęśliwi, że wszystko się udało ,że „namiot” zaistniał, że nie zawiedli nas Radni,że udział w akcji został przez nich zaakceptowany.Jesteśmy w dalszym ciągu w akcji.W załączeniu:zdjęcia z tego wydarzenia.
Zdzisław Narel – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Niewodnicy

[nggallery id=12]