Pomiń menu

Niewodnica Kościelna – największą miejscowością Gminy.

Niewodnica Kościelna jest w tej chwili największą miejscowością Gminy Turośń Kościelna.Liczy 718 mieszkańców i pod tym względem wyprzedziła Turośń Kościelną , po raz pierwszy w swojej ponad 200 letniej historii.O tym fakcie historycznym - jako pierwszy poinformował wszystkich Prezes Stowarzyszenia Przyjacół Niewodnicy ZdzislaW Narel. Na Festynie: "Niewodnica - moje miejsce" był więc szampan bezalkoholowy i gromkie "sto lat".

Szkoda tylko ,że akurat właśnie w tym dniu było dość zimno i przenikliwy wiatr. Co sprawiło, że przez cały czas trwania festynu, przewinęło się około 200 osób. Na naszej imprezie był Wójt Gminy – Grzegorz Jakuć. Mieszkancy mogli tez porozmawiać z naszymi Radnymi Powiatu /Pawel Kondracki/ i Radnymi Gminy/Jerezy Bączek,Zdzisław Narel/
Gościem festynu byl również Poseł na Sejm RP – Mariusz Antoni Kamiński.
Była rodzinna fotografia,pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu naszych strażakow z OSP Niewodnica Korycka a takze wystepy niewodnickich przedszkolaków oraz zespołów współpracujących z Gminnym Ośrodkiem Kultury.Były również akcenty wizualne akcji maszgłosowej.

[nggallery id=27]