Pomiń menu

Rozpoczynamy realizację zadania „Dostępni Samorządowcy”

W najbliższą sobotę rozpoczynamy realizację działań w ramach zadania Dostępni samorządowcy. Na „pierwszy ogień” idzie spotkanie większości samorządowców z mieszkańcami Łukowa.

25 maja Łuków obchodzi Dzień Samorządu Terytorialnego. Nie będzie fajerwerków i szampana, ale będzie zorganizowane przez nas stoisko, przy którym, od godz. 12.00, łukowscy radni pełnić będą wspólny dyżur.

Na tę chwilę 11 radnych potwierdziło, że wezmą udział w dyżurze, 4 nie może być obecnych ze względów rodzinnych i zawodowych, pozostałych 6 jeszcze się nie wypowiedziało.

Informując radnych o możliwości spotkania z mieszkańcami zasugerowaliśmy im, aby mieli przygotowane kartki z wydrukowaną informacją o tym, kiedy i gdzie pełnią dyżury.

Dla mieszkańców przygotowaliśmy 200 szt. „Karty praw mieszkańca Łukowa”. Rozdamy im również Narzędziowniki, które otrzymaliśmy od Maszgłosa (w niedalekiej przyszłości przygotujemy własną wersję Narzędziownika).

Również Burmistrz oraz jego zastępca zapowiedzieli swój udział w spotkaniu z mieszkańcami.

Dyżur łukowskich samorządowców planowo trwać będzie do godz. 18.00. Jesteśmy przygotowani na to, że może się przedłużyć. Mamy nadzieję na dużą frekwencję, z racji tego że tegoroczne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego zostały wpisane w harmonogram Dni Łukowa. Obserwujemy również zainteresowanie mieszkańców projektem budżetu obywatelskiego, wprowadzanego w Łukowie.

Dla mieszkańców wspólny dyżur samorządowców nie będzie zaskoczeniem, ponieważ na naszym portalu, w dziale „Dni Łukowa 2013”, utworzyliśmy zakładkę „Dzień Samorządu Terytorialnego” i fakt ten promujemy na Facebook’u.