Pomiń menu

Po co nam budżet obywatelski w Łukowie?

Nasze ostatnie „doniesienia” o rozwoju akcji wdrażania budżetu obywatelskiego w Łukowie zakończyły się obawami, że najtrudniej będzie zaangażować mieszkańców...

Po spotkaniach, które odbyły się w dniach 11 oraz 13 czerwca nasze obawy nie zmniejszyły się ani na jotę – kilku mieszkańców, którzy przybyli na spotkanie potwierdziło tylko, że przed nami jeszcze mnóstwo pracy.

Przystąpiliśmy więc do niej ze zdwojoną energią. Postanowiliśmy dotrzeć z informacją o BO do jak największej liczby mieszkańców. Zastosowaliśmy całkiem dla nas nowy pomysł: zaproszenie ludzi poprzez ogłoszenia wywieszone na tablicach parafialnych oraz odczytane na zakończenie każdego nabożeństwa. W tym celu wystosowaliśmy do proboszczów wszystkich parafii odpowiednie pisma z prośbą o powiadomienie parafian o debacie p.h. „Po co nam budżet obywatelski w Łukowie?”, która odbędzie się 28 czerwca. Trzech (na czterech) proboszczów zastosowało się do naszej prośby i przez całą niedzielę (23.06.) informowali o debacie. Jeśli ta metoda „nie wypali”… ale nie zapeszajmy:))

Oczywiście, nie zapomnieliśmy o innych sposobach powiadomienia mieszkańców. Od 20 czerwca lokalna telewizja przez całą dobę informuje swoich widzów o spotkaniu. Ponadto na słupach i tablicach ogłoszeniowych wywieszone zostały zaproszenia.

Odrębnym źródłem informacji jest internet. 18 czerwca utworzyliśmy wydarzenie pod tym samym tytułem.

Oczywiście, różnymi sposobami je promujemy i przekazujemy, gdzie tylko można.

Dodatkowo, dla uatrakcyjnienia idei BO postanowiliśmy tworzyć i rozpowszechniać tzw. mem’y, czyli obrazki z krótką treścią, zastępująca długie wywody. Wrzucamy je na facebook’u dośc systematycznie. Utworzyliśmy też album z mem’ami. Systematycznie dodajemy do niego, tworzone na bieżąco, obrazki.

Jesteśmy pełni wiary w to, że tym razem mieszkańcy nie zawiodą.