Pomiń menu

Podsumowanie udziału ZSD w imprezie „Wędrująca Estrada” Zamojskiego Domu Kultury

Mimo afrykańskich upałów, przez kilka tygodni razem z "Estradą: ZDK-u wędrowaliśmy po zamojskich osiedlach, by zachęcać mieszkańców Zamościa do aktywnego włączenia się zarówno w życie miasta, jak i w proces decydowania o tym, co się w mieście dzieje.  Dorośli dostali od nas "maszgłosowe" ulotki i przygotowane przez nas specjalne ankiety ph."Dostepni Samorządowcy", dzieciaki- akcyjne gadżety [dorośli również nie odmawiali, bo kto nie lubi gażetów;-)]

Podczas czterech wakacyjnych festynów osiedlowych w Zamościu bawiły się głównie dzieci. Ale aktywny udział w „Wędrujacej estadzie” wzięli takze dorośli mieszkańcy osiedli, radni, przedstawiciele różnych instytycji i organizacji pozarządowych.
W czterech imprezach integracyjnych na zamojskich osiedlach uczestniczyło w sumie kilka tysiecy osób. Cykl festynów osiedlowych „Wakacyjna estrada” rozpoczął się 10 lipca na osiedlu Jana Zamoyskiego a zakończył – 14 sierpnia na Osiedlu Promyk. Orgaznizatorem był Zamojski Dom Kultury, wspołpracowały z nim zarządy osiedli i przedstawiaciele spółdzielni mieszkaniowych.
Atrakcji było całkiem sporo. Każdy mógl znaleźć coś dla siebie. Dla jednych były warsztaty teatralne, dla innych – cyrkowe, plastyczne, muzyczne czy ekologiczno – artystyczne.  W zabawach i konkursach z nagrodami rywalizowały głównie dzieci i młodzież. Dorośli mieszkańcy osiedli mogli się spotkać z miejskimi radnymi Zamościa i przedstawilcielami samorządów osiedlowych. Można było równiez skorzystać z porad przedstawicieli różnych miejskich instytucji, miedzy innymi: pracowników pomocy społecznej czy strażników miejskich.
– „Przyznam, że mile nas zaskoczyło spore zaintersownie mieszkańców  festynami osiedowymi. Dopisali także radni. Obecni byli nie tylko ci z danego okręgu  wyborczgo. Z zaproszeń skorzystali także radni z innych rejonów Zamościa. Było wiele okazji do rozmów o różnych sprawach dotyczacych życia w mieście oraz do poprawy wzajemnej komunikacji mieskańców z przedstawicielami miejskiego samorządu. Temu również służyła ankieta, którą przerowadziliście wsród uczstników festynów. Najważniejszym sukcesem tych imprez było to, że udało się  połączyć  dobra zabawę  i rekreację z możliwością rozwiazywania różnych problemów spolecznych mieszkańców Zamościa” – podumował Janusz Nowosad, dyrektor Zamojskiego Domu Kultury, organizator cyklu wakacyjanych festynów osiedlowych w Zamościu.

 

galeria zdjęć na naszym FB