W oczekiwaniu na wyniki głosowania
W oczekiwaniu na wyniki głosowania na projekty zgłoszone do „budżetu obywatelskiego” Miasta Gorlice na 2014 r. Złożyliśmy formularz zgłoszeniowy na realizację zadania publicznego pn. „Modernizacja ok. 100 m ul. Krasińskiego”. Rekomendowane do realizacji będą te zadania, które uzyskają największą ilość głosów w głosowaniu publicznym, aż do wyczerpania środków finansowych przewidzianych na realizację z budżetu obywatelskiego.
Tym samym zostało postawione przed nami trudne zadanie, poinformowanie mieszkańców miasta o potrzebie realizacji naszego tematu i zaproszenie ich do pójścia do głosowania w podanym terminie, w celu oddania swojego głosu właśnie na nasz projekt.
Rozpoczęliśmy walkę o głosy prowadzoną energiczną i bogatą akcję informacyjną i reklamowo – agitacyjną do udział w głosowaniu na nasz projekt.
Oj działo się tu działo !
1. Dostarczyliśmy mieszkańcom naszego osiedla :
a) Informację o wprowadzeniu budżetu obywatelskiego, gdzie Burmistrz Miasta Gorlice stworzył wszystkim pełnoletnim obywatelom miasta możliwość decydowania w sposób demokratyczny o wyborze zadań publicznych do realizacji. Zadania wybrane w głosowaniu zostaną uwzględnione przez Burmistrza Miasta Gorlice w projekcie budżetu Miasta na 2014 r. i przedstawione do uchwalenia przez Radę Miasta Gorlice.
b) Wypełniony formularz zgłoszeniowy naszego zadania pn. „Modernizacja ok. 100 m ul. Krasińskiego”.
c) Graficzną koncepcję zakresu proponowanej modernizacji.
2) Przypomnienie – „To bardzo ważne – pamiętaj” z załączonym:
a) Artykułem zamieszczonym w „Kurierze Gorlickim” ( Miejski
Biuletyn Informacyjny nr 8/2013 ), pt. „Masz głos – decyduj”.
b) Artykułem zamieszczonym w tym samym Kurierze Gorlickim, pn. „Budżet obywatelski”, wyjaśniający szczegółowo istotę i zasady finansowania zadań publicznych z tego funduszu.
3) Kolejne przypomnienie, o terminie głosowania, potrzebie pełnej mobilizacji dla zrealizowania naszego zadania i otrzymania swoistego „prezentu” od Burmistrza dla aktywnych mieszkańców.
4) „Telegram – Masz głos – decyduj !” w którym podkreślono wagę społeczną zadania, potrzebę oddania głosu i nie marnowania danej nam szansy.
5) „Ostatni dzwonek !!!” przypomnienie o kończącym się terminie głosowania, wskazując, że o sukcesie Ty możesz zadecydować, oddając głos popierający nasze zadanie.
6) Na 23 tablicach ogłoszeń dodatkowo podaliśmy , miejsce i terminy głosowania.
7) Do skrzynek pocztowych mieszkańców osiedla włożyliśmy „Apel do niezdecydowanych mieszkańców”, z prośbą o podjęcie decyzji i jednak pójście do głosowania na nasze zadanie.
Tym, którzy oddali już swój głos tą drogą podziękowaliśmy, z nadzieją, że oddany głoś prowadzi do oczekiwanego sukcesu.
8) Wydaliśmy i rozesłali do pobliskich mieszkańców 2 000 szt. kolorowych ulotek – „Apel do ludzi dobrej woli” wraz z graficzną koncepcją modernizacji ulicy oraz dodatkową informacją „Głosowanie w Pawilonie” z podanymi terminami głosowania.
9) Odbyto kilka spotkań z mieszkańcami przedstawiając zakres prac modernizacyjnych ulicy oraz korzyści płynące z wprowadzonych zmian.
10) Na stronach internetowych zamieściliśmy:
a) Spółdzielni Mieszkaniowej art. „Masz glos – decyduj”.
b) Strona „Gorlice 24” – art. „Głosuj rozważnie”
c) Strona: www.halogorlice.pl „Głosuj rozważnie”
d) e – maile do znajomych , pn. „Prośba o poparcie”.
11) Przy współpracy z Miejskim Zespołem Szkół nr 4 przy ul. Krasińskiego:
a) Na specjalnej ruchomej tablicy ogłoszeń ustawionej tylko w tym celu w holu na wprost wejścia do szkoły, zamieściliśmy „Apel do ludzi dobrej woli” oraz graficzny zakres modernizacji ulicy.
b) Na tradycyjnie organizowanych spotkaniach z rodzicami na rozpoczęcie roku szkolnego, poinformowaliśmy osobiście o funduszu obywatelskim, naszym zadaniu i prośbie o oddanie głosu właśnie na to zadanie, bo jest ważne również i dla młodzieży szkolnej.
c) Każdemu uczniowi została wręczona ulotka z informacją o miejscu i czasie głosowania, z prośbą o przekazanie jej rodzicom.
12) W prasie „Gazeta Krakowska” z wkładką „Gazeta Gorlicka”, opublikowano wszystkie „Dwadzieścia projektów poddanych pod głosowanie”.
Obecnie z zainteresowaniem i niepokojem czekamy na ocenę społeczną naszego zadania – liczymy na pozytywny wynik.