Pomiń menu

Fundacja Pozytywnych Zmian organizuje spotkanie z mieszkańcami i radnymi miasta

W ramach zadania Dostępni samorządowcy 14-go listopada, w najbliższy czwartek organizujemy spotkanie z mieszkańcami i radnymi miasta dotyczące komunikacji w mieście.

Fundacja Pozytywnych Zmian wraz z kilkoma bielskimi organizacjami pozarządowymi realizuje zadanie Dostępni samorządowcy. Zadanie polega na opracowaniu skutecznej komunikacji pomiędzy mieszkańcami miasta a lokalnymi samorządowcami.

14 listopada 2013 roku (czwartek) o godz. 17.00 w budynku Wyższej Szkoły Administracji przy ul. Frycza Modrzewskiego odbędzie się spotkanie mieszkańców i radnych Bielska-Białej. To znakomita okazja do poznania naszych radnych i podyskutowania. Tematem przewodnim będzie komunikacja lokalnego samorządu z mieszkańcami.

Na spotkaniu przedstawimy wyniki przeprowadzonego przez nas anonimowego badania ankietowego. Zapytaliśmy w nim radnych o przepływ informacji pomiędzy mieszkańcami a „ratuszem”, o sposoby komunikowania się z mieszkańcami oraz o pomysły na zmiany i ulepszenia tego kontaktu. Teraz poprosimy radnych o komentarz do wyników badania.

Następnie przedstawimy propozycje dotyczące poprawy i usprawnienia komunikacji w naszym mieście, które zostały opracowane na podstawie propozycji zgłaszanych przez mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Część z nich powstała podczas pierwszego spotkania z mieszkańcami w ramach akcji „Dostępni Samorządowcy”, czy podczas nieoficjalnych rozmów.

Spotkanie zwieńczy moderowana dyskusja mieszkańców z radnymi, której tematem będzie efektywna komunikacja.

PROGRAM SPOTKANIA:
1. Przedstawienie radnych Bielska-Białej.
2. Przedstawienie wyników badania ankietowego.
3. Komentarz radnych do wyników badania.
4. Przedstawienie propozycji na ulepszenie komunikacji.
5. Moderowana dyskusja mieszkańców i radnych.

Mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej!
Zapraszamy na spotkanie!

Inicjatorką akcji w naszym mieście jest Fundacja Pozytywnych Zmian, a działania realizujemy wspólnie z Fundacją Dobry Czas, Stowarzyszeniem Montaż, Towarzystwem Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, Fundacją Dziecięce Marzenia, Fundacją Zmieńmy Los, Stowarzyszeniem Lipnik, Fundacją Czysta Ziemia i Kołem Terenowym Polskiego Związku Głuchych w Bielsku-Białej.
Zadanie „Dostępni Samorządowcy” jest częścią ogólnopolskiej akcji „Masz głos Masz wybór”

Więcej informacji:
pozytywnezmiany.org
maszglos.pl
Zapraszamy na spotkania!

WAŻNE: SPOTKANIE BĘDZIE TŁUMACZONE NA JĘZYK MIGOWY!