Pomiń menu

Niewodnica 40,46%

To frekwencja w obowdzie glosowania w Niewodnicy Koryckiej ,jaką osiagneli mieszkańcy obu Niewodnic.

Frekwencja o jakiej jeszcze kilka dni temu mogliśmy tylko marzyć a która powiem szczerze przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wynik 40,46%,a w całej naszej gminie Turośń Kościelna 28,34% to lepiej niż średnia w całym kraju 23,82%.

Niewodniczanie po raz pierwszy w histori głosowali u siebie. Pierwszym przewodniczącym Obwodowej Komisji Wyborczej wybrany został Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Niewodnicy, jako symboliczne uznanie za „walkę” o utworzenie obwodu glosowania właśnie w Niewodnicy, którą prowadziliśmy od roku 2006.

Już dzisiaj możemy powiedzieć, że to dzięki naszej aktywnej akcji profrekwencyjnej, którą w ciągu ostatnich dwoch tygodni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, przeprowadzili nasi czlonkowie. Opracowaliśmy plakaty, ktore rozmieściliśmy w różnych najwazniejszych miejscach naszej miejscowości a także kolorowe ulotki z którymi dotarliśmy prawie do wszystkich posesji. Uprawnionych do glosowania bylo okolo 1000 osób. Jest w tym też duża zasługa Akcji Masz Głos , Masz Wybór , dzięki której mieliśmy inspirację do skutecznego działania. Zresztą na wszystkich naszych materiałach zawsze umieszczamy logo akcji. Myślimy że ten fragment naszego zdania „Wybory dla każdego” wykonaliśmy wzorcowo. Przed nami kolejne wyzwania.