Pomiń menu

Miss Polonia – też nas odwiedziła

XI Dzień Konia na Podlasiu, coroczna, największa impreza Gminy Turośń Kocielna, o zasięgu wojewódzkim odbyła się w Majątku Howieny w Pomigaczach.

W ciągu całego dnia przewinęło się kilka tysięcy osób.Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy już kolejny trzeci rok z rzędu miało swój namiot, do którego zaprosiliśmy radnych naszej gminy aby umożliwić im spotkanie z mieszkańcami, takie „na luzie” w atmosferze festynowej. W tym roku na brak radnych, nie mogliśmy narzekać.To chyba dlatego,ze za kilka miesięcy wybory samorządowe.

Masz problem – zadaj mnie pytanie i Jestem Radnym/Radną – zadaj mnie pytanie.Takie napisy pojawiły się w naszym żółtym namiocie. A pytających naprawdę było bardzo dużo,dlatego że w gminie jest jeszcze dużo do zrobienia.
U nas ta formuła spotkań się sprawdziła a my tylko staramy się ją podtrzymać.

To efekt naszego udziału w akcji Masz Głos,Masz Wybór.

Radni rozmawiali z mieszkańcami a my przy tej okazji rozdawaliśmy mieszkańcom materiały otrzymane z Fundacji Batorego, a więc Kartę Praw Mieszkańca i Narzędziownik Obywatelski. Z ciekawostek godnych odnotowania:nasz namiot z radnymi odwiedziła Miss Polonia – Rozalia Mancewicz a także osiołek. Z resztą obejrzyjcie fotoreportaż z tego festynu.