Pomiń menu

25-ta rocznica pierwszych wyborów samorządowych w Lublinie

27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze wolne wybory samorządowe. W tym roku obchodzimy 25-tą rocznicę tych wyborów. Jest to zarazem Święto Samorządu Lokalnego.

27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze wolne wybory samorządowe. W tym roku obchodzimy 25-tą rocznicę tych wyborów. Jest to zarazem Święto Samorządu Lokalnego.

Jutro tj., 27 maja o godz. 9.30 zapraszamy na konferencję prasową na Plac Litewski. W czasie konferencji wystąpi Jacek Sobczak – doświadczony lubelski samorządowiec.

Fundacja Wolności wspólnie ze Studenckim Kołem Naukowym Samorządowców z Wydziału Politologii UMCS organizuje Święto Samorządu Lokalnego. W dniu 27 maja w godz. 10-14 na Placu Litewskim będą dyżurować samorządowcy. Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z okazji na spotkanie i rozmowę ze swoimi przedstawicielami w lokalnych władzach. Chcemy pokazać mieszkańcom, że to oni rządzą w samorządzie. Radni są po to, by im służyć. Dlatego też tego dnia radni będą czekać na mieszkańców, słuchać ich problemów, odpowiadać na pytania – mówi Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności.

Samorządowcy, którzy już potwierdzili swój udział:

Marcin Nowak, radny Miasta Lublin, godz. 10-11.30

Wojciech Krakowski, radny Miasta Lublin, godz. 11-12

Grzegorz Muszyński, radny Sejmiku Wojewódzkiego, godz. 12-14

Bożena Lisowska, radna Sejmiku Wojewódzkiego, godz. 13-14

 

Natomiast 28 maja Fundacja Wolności organizuje warsztaty dla członków Rad Dzielnic. Program spotkania:

17.00 – 17.20 Prawo do informacji publicznej /Krzysztof Kowalik (Fundacja Wolności) Jak członkowie rad dzielnic mogą z niego korzystać, wykonując społeczne działania na rzecz swojej dzielnicy.

17.20 – 17.40 Mechanizm inicjatywy lokalnej /Krzysztof Jakubowski (Fundacja Wolności) Nowy sposób na pozyskanie dofinansowania z budżetu miasta na działania w dzielnicach.

17.40 – 18.00 Naprawmy to /Krzysztof Janiak (Stowarzyszenie Homo Faber) Jak skutecznie naprawić małe problemy i awarie na terenie dzielnicy.

18.00 – 19.00 Rady Dzielnic razem czy osobno? / dyskusja dla przewodniczących rad i zarządów dzielnic z udziałem p. Adama Głowacza, znanego lubelskiego społecznika.