Pomiń menu

„Wiosenny powiew nasielskich zmian maszgłosowych”

Czy wiosną 2016 w nasielskim samorządzie nastąpią oczekiwane przez mieszkańców zmiany? Odnośnie kontaktu z radnymi zadanie „Dostępni radni” jest aktualnie wykonane w 66, 66…%.

Dziesięciu z piętnastu (10/15) radnych podało swojego e-maila na stronie Serwisu Informacyjnego Urzędu Miejskiego w zakładce Rada Miejska/Kontakt do Radnych: http://www.nasielsk.pl/kontakt-do-radnych . To już bardzo dobrze ale jeszcze nie SUPER. Jeszcze 5-ciu radnych nie podało tam swojego adresu elektronicznego – Grzegorz Arciszewski, Krzysztof Fronczak, Antoni Kalinowski, Andrzej Malon i Stanisław Śmietański nie podali e-maila.

Na pytanie koordynatorki co jest tego przyczyną padały m.in. takie wypowiedzi:
– Dlaczego w innych gminach tego nie ma? Jak będę ostatni to wtedy to zrobię, chyba nie jestem jeszcze ostatni?
– Dlaczego pani do mnie dzwoni z tą prośbą jak już mówiłem raz, że nie mam czasu na mailowanie i tego nie zrobię?
– Nie zrobię tego bo mam swoje zdanie na temat Fundacji Batorego.
– Ja tego na pewno nie zrobię a pani ma chyba w tym jakiś swój interes.
– Zmieniłem zdanie jak pomyślałem, że trzeba będzie odpowiadać na te maile.

Niewątpliwie osiągnięciem maszgłosowym jest wypracowanie projektu uchwały ws. inicjatywy lokalnej o co od ponad 3 lat Stowarzyszenie Europa i My zabiega. Aktualny stan tej sprawy jest w BIP-ie Rejestr zmian z dnia 22.02.2016r. http://www.umnasielsk.bip.org.pl/?tree=1511 Ogłoszenie o konsultacjach społecznych projektu „Uchwały Rady Miejskiej w Nasielsku w sprawie trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej w Gminie Nasielsk”. Czy na wiosennej sesji Rady Miejskiej w Nasielsku uchwała ta zostanie przyjęta? Jeśli tak to mieszkańcy będą mogli od września 2016r. wnioskować o środki na swoje inicjatywy.