Pomiń menu

Pierwszy etap procesu dalszego zagospodarowania ogródka Jordanowskiego za nami

Pierwszy etap procesu dalszego zagospodarowania ogródka Jordanowskiego za namiPlac po byłej szkole w Tłuśćcu stał niezagospodarowany do maja 2013 roku.

Wtedy realizując pierwszy w naszej gminie fundusz sołecki sporo tam zrobiliśmy. Znalazły się ławki, wytyczyliśmy alejki i ustawiliśmy plenerowy stół do tenisa oraz huśtawkę.

W ubiegłym roku podczas gali Super Samorząd, ktoś zadał pytanie: – A co w przyszłym roku planujecie? Na poczekaniu wymyśliłem, że dalsze zagospodarowanie ogródka, ale według projektu młodzieży – i na to ogłosimy konkurs.  Słysząc moje słowa, obecny na gali wójt zadeklarował, że jeśli zrobimy konkurs, to on funduje nagrody. Po powrocie swoim nagłym pomysłem podzieliłem się z radą sołecką, która zgodnie stwierdziła, że też o tym myślała. Skoro słowo się rzekło, to w lipcu ogłosiliśmy konkurs. W terminie wpłynęły tylko dwie prace, ale obie bardzo dobrze napisane. Mało tego – w sentencji sprowadzały się do bliźniaczych pomysłów – montażu siłowni zewnętrznych.  Nie było innego wyjścia, jak nagrodzić jedną i drugą prace, a ujednolicony projekt przedstawić Zebraniu Wiejskiemu,  jako propozycje do funduszu sołeckiego na 2018 r. Oczywiście ciężar przekonania mieszkańców do swojego pomysłu spoczął na młodych projektantach, którzy w świetnie przygotowanych wystąpieniach  skutecznie wpłynęli na zebranych, by podnieśli rękę „za”. Rada sołecka dorzuciła jeszcze pomysł postawienia altany rekreacyjnej, aby towarzyskie spotkania były mniej uzależnione od niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Nagrodzeni autorzy prac wraz w radnym, radą sołecką i sołtysem

Mieszkańcy Tłuśćca na Zebraniu Wiejskim w remizie OSP

Nie bez sprzeciwów, ale zaproponowany projekt funduszu przeszedł. Teraz chodzi nam po głowie jeszcze jeden element:  w altanie gablota z książkami, które będzie można poczytać na miejscu lub wymienić na inną przyniesioną z domu (ale to jest na razie w sferze marzeń). Czekamy więc wiosny, by ruszyć z kolejnym etapem – zakupami i budową.

Cz.K.W.