Pomiń menu

ZDUNY – PRZYSTANEK WOLONTARIAT – WOLONTARIUSZE MAJĄ MOC – :)

ZDUNY – PRZYSTANEK WOLONTARIAT –  WOLONTARIUSZE MAJĄ MOC – :)

Zgodnie z harmonogramem działania w ramach akcji MASZ GŁOS, 03 lutego Stowarzyszenie RAZEM DLA KONARZEWA we współpracy z Dyrekcją i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Zdunach, zorganizowało spotkanie zdunowskich wolontariuszy z kolegami z południowej Wielkopolski.

Na nasze zaproszenie zaproszenie przybyli przedstawiciele – Klubu Wolontariusza „Dziewczyny z Łaszczyna”/pow. rawicki/, Lokalnego Centrum Wolontariatu z Pleszewa, Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej. Udział wzięła także Prezes Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych z Poznania – Justyna Ochędzan. Miło nam było gościć Dyrektora szkoły, przedstawicieli zdunowskiego samorządu oraz lokalnych instytucji.

Spotkanie zaplanowane w godz. 10.00 – 18.00 podzielone zostało na 3 części : oficjalną, warsztatową oraz terenową. Rozpoczęło się ono występem szkolnego zespołu GWIAZDY pod kierownictwem Karoliny Jankowskiej Grzybek. Nowo zrekrutowani i przeszkoleni wolontariusze oraz koordynatorzy zostali przyjęci do wolontariackiej braci otrzymując stosowne akty mianowania. Po słodkim poczęstunku przeszliśmy do kolejnej, praktycznej części.

W części warsztatowej zaprezentowali się goście. Ich prezentacje multimedialne pokazujące różnorodne działania zapewne będą inspiracją dla naszej ekipy. W części praktycznej wolontariuszki z Łaszczyna wraz z nami przygotowywały mieszki lawendowe. Wolontariuszki z Pleszewa przygotowały z kolei gry i zabawy animacyjne. Taka forma spędzania wolnego czasu bardzo spodobała się naszej młodzieży. W czasie gdy młodzież była zajęta warsztatami, koordynatorzy rozmawiali z Justyną o zasadach funkcjonowania i działania, szkolnych klubów wolontariusza. Swoimi doświadczeniami podzieliła się też Edyta Naskręt z Łaszczyna, działająca w środowisku wiejskim. Tę część zakończyliśmy „obiadkiem”. Przepyszna grochówka ugotowana przez p. Pawła dodała sił do następnej części spotkania. Goście otrzymali pamiątkowe kubki przekazane przez Urząd Miejski w Zdunach.

Wyszliśmy w miasto – na Quest po Zdunach, który zakończyliśmy na kręgielni. Tutaj w ramach podziękowania dla uczniów szkoły, I Zdunowskiej Drużyny Harcerskiej za ich wkład w przygotowanie spotkania zorganizowaliśmy rozgrywki bowlingowe. Najlepszym Graczem rozgrywek został Hubert Wasielewski . Z twarzy, opinii młodzieży, koordynatorów oraz gości możemy powiedzieć że nasze 1 spotkanie było udane i owocne. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, generując pozytywną energię w nowo powstałym zespole.
Pełna foto-relacja na profilu stowarzyszenia / w 3 odsłonach /https://www.facebook.com/Razem.Dla.Konarzewa/
Kolejne młodzieżowe spotkanie 17-18 marca, tym razem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kilińskiego w Zdunach. To spotkanie poświęcone będzie tematyce spoleczno-obywatelskiej, włączaniu się młodzieży w lokalne działania.