Pomiń menu

Pożegnanie lata z Fundacją TRYBIK i Objazdową Pracownią Twórców Lubicz Dolny, 22.09.2018r.

Fundacja TRYBIK i jej OBJAZDOWA PRACOWNIA TWÓRCÓW pożegnała dzisiaj lato. Na imprezę do Lubicza Dolnego przybyły dziećmi wraz z rodzicami oraz młodzież. Cieszę się, że było nas tak dużo. Cieszę się, że przybyli nie tylko mieszkańcy Lubicza, ale i z miejscowości innych gmin, jak m.in. Brzozówka, Głogowo, Szembekowo, obrowskie Obory i Czernikowo. Frekwencję uważam za ogromny sukces !!!

W ramach imprezy można było wykonać łapacz, słoiczek na skarby, biżuterię, kolorowankę. Atrakcją niewątpliwie była możliwość pomalowania twarzy przez profesjonalistkę Anitkę oraz wykonanie portretu przez Laurę. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach sportowych, malowały na płocie na dużym formacie i puszczały ogromne bańki mydlane. Mamusie w tym czasie mogły porozmawiać, wypić kawkę. Łatwiej nam było zorganizować taką plenerową imprezę na własnym terenie, bo do dyspozycji mieliśmy więcej atrakcji. Była to też okazja do przybliżenia naszej fundacyjnej działalności, nie tylko objazdowej pracowni twórców, ale i stacjonarnej. Wkrótce będzie chłodniej i nie będzie możliwe organizować warsztatów plenerowych. Posypały się pytania i prośby o kolejne spotkania i warsztaty, dzieci nie chciały wracać do domu. Był to mile spędzony czas dla wszystkich.

Wszystko może odbywać się dzięki WOLONTARIUSZOM. Dzisiejsze spotkanie było dofinansowane ze środków powiatu toruńskiego (materiały warsztatowe, owoce i słodycze) w ramach realizacji zadania z budżetu obywatelskiego pt. Objazdowa Pracownia Twórców”, na który w zeszłym roku oddaliście Państwo licznie swoje głosy. Mamy za sobą już 10 imprez plenerowych, realizowanych w ramach projektu.
Dziękuję pięknie dzieciom i młodzieży za wspólną zabawę, rodzicom za to, że zechcieli przyjść ze swoimi pociechami. Dziękuję wolontariuszom i członkom Fundacji TRYBIK za zaangażowanie w naszą uroczystość.

RAZEM DALIŚMY RADĘ!!!