Pomiń menu

PETYCJA MIESZKAŃCÓW KONARZEWA – cz. 2

Ścieżka pieszo-rowerowa w Konarzewie

– petycja czerwiec – sierpień 2018

Petycja to jedno z narzędzi, które obywatele mogą wykorzystać w nagłośnieniu problemu, który wydaje się niemożliwy do rozwiązania. Co prawda nie gwarantuje osiągnięcia celu dla którego została napisana, jednakże warto spróbować. Z jednej strony petycja ma być „ formą nacisku ” aby zainteresować urząd skalą potrzeb, z drugiej zaś strony ma być dla tego samego urzędu „podkładką „ do wyższej instancji lub do aplikowania o środki potrzebne na rozwiązanie problemu.

W czerwcu 2018 jako Stowarzyszenie RAZEM DLA KONARZEWA wyszliśmy z inicjatywą zbierania podpisów pod petycją mieszkańców w kwestii zabezpieczenia środków w budżecie powiatu krotoszyńskiego na budowę ścieżki pieszo-rowerowej w Konarzewie.

Zbieranie podpisów trwało przez cały lipiec. Pod petycją podpisało się 250 osób. Na początku sierpnia złożyliśmy dokument na ręce Starosty Krotoszyńskiego. Nasz dokument mimo iż spełniał wymogi petycji został potraktowany przez samorząd jako wniosek budżetowy. Tym sposobem czas wyczekiwania na odpowiedź zmienił się z listopada na styczeń, na zatwierdzenie budżetu na rok 2019. 

Warto było czekać , w budżecie jest zapis nas, Mieszkańców Konarzewa dotyczący. Są fundusze na zadanie – NASZE PODPISY MIAŁY ZNACZENIE.

http://www.glokalna.pl/20-milionow-deficytu-duzo-czy-malo/

Inwestycja będzie realizowana w kilku etapach, ze wsparciem finansowym gminy Zduny. Zorganizujemy  spotkanie aby  przedyskutować temat. To dopiero ” początek ścieżki „