Pomiń menu

My już wygraliśmy

My już wygraliśmy

Nasze działanie w akcji Masz Głos miało polegać na comiesięcznej publikacji krzyżówki samorządowej, opartej na informacjach publicznych.

Zmodyfikowaliśmy je. Stwierdziliśmy, że edukację obywatelską należy zaczynać wcześnie i adresatami naszego działania zostały lubartowskie szkoły.
Wiedza to władza, władza to pieniądze. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić lekcję poglądową dla uczniów lubartowskich szkół. Którzy mogli bezpośrednio doświadczyć, jak ich wiedza i umiejętność odnajdywania odpowiedzi jest wynagrodzona.
Oczywiście uczestnictwo w lekcji nie było obowiązkowe, wymagało i uczestnictwa i pośrednictwa nauczyciela przy przesłaniu właściwego hasła, ale sądzimy, że to nie był uciążliwy wymóg dla zaangażowanego pedagoga. Który mógł być wręcz inspiratorem takiej lekcji wychowania obywatelskiego w praktyce.
Konkurs nie był indywidualny, wymagał wspólnego działania dla wspólnego dobra.
Co to jest innego, niż budowanie może mikro, ale lokalnej – wspólnoty.
Taki sens miał dla nas ogłoszony konkurs, oparty na wiedzy dotyczącej naszego samorządu lokalnego. Na podobnych zasadach działa samorząd szkolny, więc na naukę praktycznej wiedzy o społeczeństwie nigdy nie jest – za wcześnie. I w podobnym tonie, podczas naszego spotkania wyraziła się wychowawczyni zwycięskiej klasy VA – Pani Dorota Misiarz.
Takie idee przyświecają wg nas akcji Masz Głos. Organizowaniu się m.in. wokół sprawy ważnej, pożytecznej z punktu widzenia większej, czy mniejszej grupy mieszkańców. Którymi są przecież lubartowscy uczniowie. Dzięki akcji mogliśmy zaproponować nagrodę za wiedzę. A ze względu na temat i adresatów krzyżówki – poprosiliśmy o patronat Burmistrza Miasta Lubartów Krzysztofa Paśnika. Na spotkaniu przekazaliśmy list gratulacyjny i każdy z uczniów dostał upominki z logotypem Miasta Lubartów, a wszyscy torbę cukierków dzięki uprzejmości Prezesa sieci Gama Pana Grzegorza Poznańskiego
Gratulacje należą się Dyrektorowi Szkoły Panu Krzysztofowi Świciowi, Pani Dorocie Misiarz i uczniom klasy VA Szkoły Podstawowej Nr 4 w Lubartowie. Nagrodę w wysokości 500 zł przekazaliśmy na konto Rady Rodziców.
Naszym zdaniem, zdobycie, bądź poszerzenie wiedzy dotyczącej lokalnego samorządu ma procentować. A aktywność popłacać. Tym bardziej, że rozwiązaniem było hasło: wspólnota samorządowa.

Jeszcze raz gratulujemy! Dziękujemy za fantastyczne spotkanie.

Na naszym kanale YT dostępne wideo ze spotkania. https://youtu.be/Gja6_hlPtF4