Pomiń menu

Trybiki poszły z torbami na ulicę…

Trybiki poszły z torbami  na ulicę…

W wakacje Fundacja TRYBIK realizowała projekt „W trosce o Ziemię”. Celem było upowszechnianie wiedzy i zachowań proekologicznych. To właśnie one mogę realnie wpłynąć na poprawę środowiska naturalnego, ochronę przyrody przed degradacją i na jakość powietrza.

W warsztatach trwających od 24 lipca do 20 sierpnia uczestniczyły dzieci i młodzież z gminy Lubicz i Obrowo. Pracowaliśmy różnymi metodami i technikami, przyglądaliśmy się obecnej sytuacji i zastanawialiśmy, jak można ją poprawić.

Drugie życie przedmiotów

Na warsztatach staraliśmy się wykorzystywać odpady i nadać im drugie życie. Powstała z nich biżuteria, ozdoby i przedmioty użytku codziennego (pojemniki do długopisów, pudełeczka na skarby, flakony). Nie zabrakło też zabaw przy użyciu prostych rzeczy, jak sznurek, stare donice, butelki plastikowe po wodzie, makulatura, sklejka po meblach.

Z ekologią w miasto

Wypracowane wzorce proekologicznych zachowań przedstawiliśmy na plakatach i transparencie, z którym ruszyliśmy do mieszkańców obydwu gmin. Po drodze wręczaliśmy własnoręcznie malowane torby bawełniane i zachęcaliśmy do używania ich podczas zakupów. Odwiedziliśmy również urzędy gmin, różne instytucje i miejscowe sklepiki. Nasza akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym.

Mamy nadzieję, że propagowana przez nas dbałość o środowisko zapadnie nie tylko w naszych sercach, ale i w postępowaniu.

*

Zadanie publiczne „W trosce o Ziemię” było współfinansowane przez powiat toruński i Fundację TRYBIK, wspierane przez gminę Obrowo i Lubicz, Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie oraz rodziców uczestników warsztatów.