Pomiń menu

Pogadajmy: konsultacje społeczne w Krośnie

Pogadajmy: konsultacje społeczne - seniorzy w akcji - ekipa GraTy - Podkarpacie

Pierwsza edycja Krośnieńskiego Archiwum Społecznego powoli dobiega końca. Nie oznacza to, że inicjatywa nie będzie kontynuowana. Mamy jeszcze wiele do zrobienia!

O tym, co robiliśmy przez ostatnie dziesięć miesięcy, pisaliśmy w artykule Krośnieńskie Archiwum Społeczne – aby historia nie została zapomniana. Wieńcząc pierwszą edycję, zapraszamy Was do udziału w konsultacjach społecznych, w trakcie których każdy może wyrazić swoje zdanie na temat problemów społeczności Osiedla Tysiąclecia. Chcemy omówić niedogodności, aby jeszcze lepiej działać na rzecz ich zażegnania.

Wkrótce spotkacie nas w dwóch lokalizacjach, gdzie będziemy czekać na Was przez dwa dni w dwóch przedziałach czasowych:

  • przy ul.Kolejowej 5 (budynek obok RCKP)
  • przy ul.Kolejowej (budynek Rady Osiedla Tysiąclecia)
  • 22 maja (sobota) od 12:00 do 16:00
  • 23 maja (niedziela) od 13:00 do 17:00

Przy kawie i ciastku porozmawiamy o Krośnieńskim Archiwum Społecznym, poznacie część ekipy GraTy, zapytamy Was też o stan Osiedla, bariery architektonicznie i potrzeby społeczno-kulturalne. Do zobaczenia!


Ekipa GraTy to początkowo paczka znajomych, dziś – zgrany team aktywistów społecznych. Działamy w Krośnie i na terenie całego województwa podkarpackiego. Połączyła nas pasja do gier planszowych i niesłabnąca chęć do działania, co razem z finansowaniem przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” pozwoliło na powstanie Krośnieńskiego Archiwum Społecznego. Pomysł zrodził się dzięki uczestnictwu w zeszłorocznej edycji Masz Głos. W tym roku rozbudowujemy go – chcemy stworzyć coworkingową kawiarnie społeczną, która będzie następstwem KAS.