Pomiń menu

Przed nami wizyta studyjna w Olecku

Przed nami wizyta studyjna w Olecku

Przed nami kolejna wizyta studyjna! Tym razem kierunek mazurskich jezior, bo właśnie tu - w Olecku - mamy dobre przykłady współpracy organizacji społecznych z samorządem lokalnym. Zobaczmy je wspólnie!

Do udziału w wizycie studyjnej zapraszamy uczestników obecnej edycji akcji Masz Głos i Pracowni Samorządowej. Udział jest bezpłatny. Istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu.

Termin wizyty: 14-15 października 2022

Jak się zgłosić: na Wasze zgłoszenia czekamy do 11 października na adres [email protected] (wystarczy, że napiszecie, że jesteście zainteresowani wyjazdem i w ramach którego z naszych projektów działacie: akcji Masz Głos czy Pracowni Samorządowej. Jeśli w akcji Masz Głos, podajcie też nazwę swojej organizacji/grupy nieformalnej. Uwaga: w wizycie studyjnej może wziąć udział więcej niż jedna osoba z danej organizacji/grupy nieformalnej). Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program [pobierz plik PDF]

14 października, piątek

11:00 spotkanie z burmistrzem Olecka – Karolem Sobczakiem (Plac Wolności 3)

12:30 wizyta w siedzibie Streetworking Olecko i spotkanie ze streetworkerami (posłuchamy o działaniach i współpracy z samorządem)

14:00 obiad

15:30 spotkanie z Klubem Seniora i Olecką Radą Seniorów

16:30 spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich gminy Olecko (wymiana doświadczeń, prezentacja realizowanych inicjatyw świetlicy wiejskiej w Sedrankach)

15 października, sobota

12:00 wizyta w Kukowie, spotkanie z członkami Fundacji Złota Rybka (warsztaty kulinarne, rękodzielnicze, autorska gra plenerowa)

13:30 obiad

14:30 ogród społeczny Kocham Olecko, spotkanie z członkami Stowarzyszenia Kocham Olecko, Amfiteatr Podzamcze