Pomiń menu

Jedź do Kluczborka (wizyta studyjna)

Jedź do Kluczborka (wizyta studyjna)

Do 12 sierpnia możesz zapisać się na wizytę studyjną w Kluczborku. Odwiedzimy gminę kilkukrotnie docenioną nagrodą Super Samorząd Fundacji Batorego. Zobaczymy, jakie ma pomysły na edukację, wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, turystykę i pielęgnowanie lokalnych tradycji.

Do udziału w wizycie studyjnej zapraszamy uczestników obecnej edycji akcji Masz Głos i Pracowni Samorządowej, przede wszystkim z województw: opolskiego, śląskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego. Będą mieć najbliżej, ale chętni z dalsza też są mile widziani. Udział w wizycie studyjnej jest bezpłatny. Istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu.

Termin wizyty: 3-4 września 2022

Na zgłoszenia czekamy do 12 sierpnia na adres [email protected] (wystarczy napisać, że jest się zainteresowanym wyjazdem i w ramach którego naszego projektu się działa: Masz Głos czy Pracownia Samorządowa. Jeśli w akcji Masz Głos, proszę podać nazwę swojej organizacji/grupy nieformalnej. Uwaga: w wizycie studyjnej może wziąć udział więcej niż jedna osoba z danej organizacji/grupy nieformalnej). Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W organizacji wizyty w Kluczborku wspierają nas: Stowarzyszenie Klucz do Rozwoju, Fundacja Artem Silesiam Promovere  i Gmina Kluczbork.

Program [pobierz plik PDF]

Z uczestnikami wyjazdu odwiedzimy wszystkie miejsca wymienione w programie wyjazdu. Weźmiemy też udział w kilku lokalnych wydarzeniach. Do miejsc poza Kluczborkiem zapewniamy transport.

3 września, sobota

9:55 zbiórka przed wejściem do Urzędu Miasta (ul. Katowicka 1)

10:00 spotkanie z burmistrzem Kluczborka – Jarosławem Kielarem

10:20 Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego ,,Kobietom – Mammograf” (poznamy Stowarzyszenie i jego szlagierowe inicjatywy, m.in.: Kawiarenki obywatelskiej „Masz Głos” – 15 lat  inspiracji, Różową Alejkę)

12:30 Zakład Aktywności Zawodowej, laureat konkursu Opolska Marka 2021 w kategorii Pracodawca Roku (zakład wspiera osoby z niepełnosprawnościami; spotkamy się z jego pracownikami, zwiedzimy placówkę)

13:45 Jadłodzielnia i Książkodzielnia, laureat Super Samorząd 2021 (zobaczymy, jak funkcjonują miejsca wymiany jedzenia i książek)

14:20 Stowarzyszenie Klucz do Rozwoju (poznamy działalności Stowarzyszenia i budynek przeznaczony przez miasto dla stowarzyszeń i aktywnych artystycznie mieszkańców)

14:50 obiad  (Restauracja ,,Nowy Strych”)

16:10 Pasieka Zarodowa w  Maciejowie (historyczne miejsce i firma zarządzana przez Dolinę Stobrawy Sp. z o. o., której wspólnikami są  Gmina Kluczbork i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy”. Spółka ma na celu m.in. stworzenie miejsca edukacji regionalnej przy współpracy z mieszkańcami, lokalnymi przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi. W Pasiece powstanie Entomopolis– centrum edukacji o owadach)

17:20 Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biadaczu (szkołę prowadzi Fundacja ARTEM Silesiam Promovere, zajmująca się promowaniem kultury, nauki i sztuki. Fundacja powadzi też pracownię ceramiczną)

18:30 Ośrodek Turystyczno-Wypoczynkowy w Bąkowie, nagrodzony w 2016 roku  „Mister Camping” (zwiedzimy miejsce odpoczynku i rekreacji)

19:00 kolacja w Bąkowie (Ad Gustum)

20:15 potańcówka seniorów w Centrum Kluczborka Bajka przy Kinie Bajka

4 września, niedziela

8:30 śniadanie w hotelu

10:00 Fabryka Zmian (zobaczymy siedzibę organizacji działającej na rzecz m.in. środowiska lokalnego i bliżej jej aktywności)

11:10 Jarmark „Kluczborski Kupiec”

13:30 dożynki gminne i wspólny obiad