Pomiń menu

Nagrody Super Samorząd 2018 rozdane!

ważne

25 maja na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody Super Samorząd 2018. Tytuł Super Samorządu przyznawany jest od siedmiu lat przez Fundację im. Stefana Batorego za wzorową współpracę pomiędzy społecznością lokalną a samorządem. W tym roku laureatami zostało siedem grup wraz z władzami lokalnymi, które otworzyły się na dialog i zaangażowały w realizację inicjatyw podjętych przez mieszkanki i mieszkańców.

Powodzenie tych inicjatyw pokazuje, że demokracja nie jest tylko pustym słowem. To wartość, która realizuje się w codziennych działaniach – zarówno ze strony obywateli i obywatelek podejmujących akcje na rzecz lokalnej społeczności, jak i ze strony władz, które otwarte są na dialog i współpracę – mówił prof. Tomasz Nałęcz podczas gali rozdania nagród.

Wśród laureatów nagrody znalazły się zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne, realizujące różnego rodzaju przedsięwzięcia. Ich wspólnym mianownikiem jest działanie na rzecz lokalnej społeczności i udana współpraca z władzami samorządowymi. Pochodzą z sześciu województw – dwie nagrody otrzymały inicjatywy z województwa warmińsko-mazurskiego.

Kto został tegorocznym laureatem nagrody Super Samorząd?

 

Zobacz, jakie inicjatywy zrealizowali laureaci

Zobacz finalistów nagrody „Super Samorząd 2018”

Zobacz wyróżnionych akcji Masz Głos 2017/2018

Przeczytaj relację z Gali Super Samorząd 2018 oraz zobacz zdjęcia i filmy!

Obejrzyj wywiady z laureatami nagrody Super Samorząd 2018