Pomiń menu

Ruszyły szkolenia wojewódzkie

Ruszyły szkolenia wojewódzkie

We wrześniu zapraszamy na szkolenia w ramach akcji Masz Głos. Odbywają się w każdym województwie – najwcześniej w Rzeszowie, Kielcach, Szczecinie, Toruniu, Krakowie i Przemyślu.

Jest już harmonogram szkoleń wojewódzkich w edycji 2019/2020 Masz Głos. Szkolenia są bezpłatne, otwarte dla wszystkich – wymagana jest jedynie rejestracja przez formularz zgłoszeniowy, zamieszczony w treści ogłoszenia o szkoleniu w konkretnym województwie na stronie szkolenia wojewódzkie. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenia to dobry wstęp do aktywności lokalnej dla tych, którzy jeszcze nie angażowali się w życie swojej społeczności, ale chcieliby spróbować. Na każdym szkoleniu pierwsza część to „ABC”, jak zabrać się do działania i jak pomaga w tym akcja Masz Głos.

W szkoleniach mogą też uczestniczyć osoby już doświadczone w aktywności lokalnej i które działały w ramach „Masz Głos”. Dla nich oraz dla uczestników części 1. pomyślana jest druga część szkolenia. Ma bardziej zaawansowany temat i różny w poszczególnych województwach, np.  w Toruniu będzie o tym, jak wykorzystywać nowoczesną technologię do promocji inicjatyw obywatelskich, w Szczecinie o narzędziach wprowadzania zmian (m.in. o budżecie obywatelskim, inicjatywie lokalnej), w Opolu o sposobach współdziałania mieszkańców z władzą lokalną.

Szkolenia prowadzą eksperci Masz Głos, którzy na co dzień pracują z uczestnikami akcji jako koordynatorzy. Udział w szkoleniu nie zobowiązuje do przystąpienia do akcji.