Pomiń menu

Tour de Masz Głos

Od października koordynatorzy odwiedzili już wiele gmin biorących udział w tegorocznej edycji akcji. Oto niektóre z etapów naszego Tour de Masz Głos.

  • Etap Rzeszów

spotkanie-prawnikonPiotr Skrzypczak ze Stowarzyszenia Homo Faber pojechał do Rzeszowa, gdzie uczestniczył w spotkaniu sieciującym dla lokalnych organizacji pozarządowych. Cykl takich spotkań jest pomysłem Fundacji Centrum Poradnictwa Prawnego Prawnikon na ich udział w akcji.

 

 

 

  • Ruda Śląska

bona-fides-w-rudzie-slaskiejNa mapie naszych wyjazdów znalazła sie także Ruda Śląska, gdzie Grzegorz Wójkowski z Fundacji Bona Fides spotkał się z Wiceprezydentem Miasta Anną Krzysteczko, Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta ds. organizacji pozarządowych Jerzym Szczerbińskim oraz przedstawicielką Stowarzyszenia „Pro Ethica” Anną Nawrot. Rozmowa dotyczyła wprowadzenia w życie prawnych regulacji umożliwiającym mieszkańcom i mieszkankom realizację projektów w ramach tzw. inicjatywy lokalnej. Urząd Miasta jest bardzo otwarty na współpracę i wierzymy, że jeszcze w 2017 r. w Rudzie Śląskiej zaczną być organizowane pierwsze projekty w ramach inicjatywy lokalnej.

 

  • Nasielsk

nasielskEkspert Fundacji Batorego, Dariusz Kraszewski odwiedził Nasielsk, gdzie wziął udział w spotkaniu organizacyjnym dotyczącym tamtejszych działań w ramach akcji – postawienia obok miejscowej szkoły altanki, będącej miejscem spotkań, zajęć edukacyjnych i rekreacji. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja aiDDia oraz Stowarzyszenie Europa i My. Poza przedstawicielami organizacji w spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, rodzice, radni i urzędnicy samorządowi oraz lokalni aktywiści, w tym między innymi prezes Nasielskiego Towarzystwa Kultury, przewodniczący Rady Miejskiej i kierownik Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Programów Strukturalnych w Urzędzie Miejskim. Efektem spotkania było ustalenie daty wspólnego obejrzenia miejsca na postawienie altanki. Relacja ze spotkania do przeczytania tutaj.