Pomiń menu

Zlot Masz Głos

Zlot Masz Głos

Już w najbliższy piątek (27 maja) zaczynamy trzydniowy Zlot akcji Masz Głos. Spotkamy się w Zegrzu pod Warszawą z uczestnikami z całej Polski, z koordynatorami regionalnymi i ekspertami-praktykami. Będzie warsztatowo, ale nie zabraknie miłych niespodzianek!

Zlotem w Zegrzu wracamy do naszej tradycji ogólnopolskich, stacjonarnych spotkań wszystkich uczestników akcji Masz Głos. W każdej edycji akcji organizujemy takie spotkanie raz w roku i nie zawiesiliśmy jej nawet w pandemii, tyle że wtedy spotkaliśmy się online. Organizacyjnie oznacza to tyle, że w jednym miejscu i czasie widzimy się z ponad setką osób! Do Zegrza zapowiedziało się niemal 140. Dni 27-29 maja spędzimy razem w Hotelu 500 (przy ul. Warszawskiej 31A ).

Zobacz: harmonogram Zlotu

Trzy dni Zlotu to przede wszystkim warsztaty kompetencyjne dla uczestników akcji Masz Głos, które wzmocnią umiejętności przydatne w działaniach społecznych na co dzień. Warsztaty poprowadzą koordynatorzy akcji Masz Głos i ekspertki: Ola Chodasz, Grażyna Jałgos-Dębska. Nowością w propozycji warsztatowej są zajęcia, które zrealizują eksperci-praktycy akcji Masz Głos. Opowiedzą m.in. o Żywej Bibliotece, jak przygotować strategię rozwoju sołectwa, jak animować społeczność wiejską, o prawach drzew i naszych wobec nich obowiązkach. W przerwie między zajęciami zaplanowaliśmy pauzę ruchowo-relaksacyjno-oddechową, rozmowy stolikowe, grillowisko i… niespodziankę.

Ważnym elementem Zlotu będzie sieciowanie uczestników – poznawanie się ze sobą. Czasami robią podobne rzeczy, choć w różnych miejscach w Polsce, i mogą wzajemnie wesprzeć się, wymienić doświadczenia, a czasami nawet nawiązać współpracę.

Liczymy na emocjonujące i owocne dni – do zobaczenia w Zegrzu!

Więcej informacji o Zlocie u koordynatorów regionalnych i [email protected]