Pomiń menu

Scenariusz – wdrażanie budżetu obywatelskiego w gminnym/miejskim ośrodku kultury

Uważacie, że mieszkanki i mieszkańcy powinni w większym stopniu wpływać na ofertę kulturalną instytucji kultury działających w Waszym mieście? Możecie to osiągnąć poprzez wdrożenie budżetu obywatelskiego w lokalnym domu kultury.

Dzięki temu macie szansę doprowadzić do współdecydowania przez mieszkańców i mieszkanki miasta/gminy o części budżetu domu kultury, współtworzenia oferty kulturalnej oraz wpływania na działanie domu kultury.

Zorganizujcie spotkania z dyrekcją ośrodka kultury oraz władzami samorządowymi, przedstawcie Wasz pomysł, korzyści, jakie może przynieść jego realizacja, a następnie we współpracy z koordynatorem lub koordynatorką przygotujcie plan działań zmierzających do uruchomienia budżetu obywatelskiego w lokalnym ośrodku kultury. Konieczne będzie opracowanie propozycji regulaminu takiego budżetu i planu działań związanego z jego realizacją , przygotowanie i przeprowadzenie otwartego spotkania dla mieszkańców i mieszkanek, a następnie – w przypadku uruchomienia tego procesu – jego realizacja w oparciu o zaplanowany wcześniej scenariusz.