Pomiń menu

Dołącz do akcji!!! wiosna 2014

W połowie września zapraszamy do działań mobilizujących społeczność lokalną do świadomego podejmowania decyzji w wyborach samorządowych, które odbędą się 16 listopada!

 

Do akcji zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, szkoły, biblioteki, domy kultury oraz lokalne media, które we współpracy z władzami gminy lub miasta chcą zmieniać swoje „małe ojczyzny”.

Z naszą pomocą będziecie mogli dobrze przygotować gminę do wyborów – m.in. wspólnie z mieszkańcami i władzami przeprowadzić debaty, przygotować lokalne kampanie na rzecz udziału w głosowaniu, dopilnować kandydatów by przedstawili programy, sprawdzić czy osoby starsze i niepełnosprawne mają szansę wziąć udział w wyborach. Przygotowaliśmy 6 krótkich sposobów działań – wybierzcie ten, który wydaje Wam się najbardziej interesujące i potrzebny w Waszej miejscowości, a my pomożemy Wam go zrealizować:

Przystępujecie do akcji po raz pierwszy?:

  • Zapoznajcie się z zasadami i regulaminem akcji 2014.
  • Wypełnijcie formularz rejestracyjny – formularz rejestracyjny, następnie potwierdźcie klikając w link z e-maila, że to właśnie Wy chcecie założyć konto.

Braliście już udział w akcji i macie konto?:

Najlepiej zrealizowane działania otrzymają nagrodę Super Samorząd 2014 pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

 

Zobaczcie co sędzia Jerzy Stępień, współtwórca reformy samorządowej, mówi na temat angażowania się w sprawy lokalnej społeczności: