Pomiń menu

Działania

sam x niebieski

Zapraszamy do działań mobilizujących społeczność lokalną do świadomego podejmowania decyzji w wyborach samorządowych, które odbędą się 16 listopada!

Wybierzemy osoby, z którymi będziemy współpracować i które będą decydowały o tym co się będzie działo w naszych miastach i wsiach przez 4 lata. Powierzymy im tak ważne sprawy, jak edukacji naszych dzieci, wygląd naszych gmin i nasze bezpieczeństwo. Zadbajmy wspólnie o to, aby mieszkańcy licznie wzięli udział w wyborach i świadomie zdecydowali na kogo zagłosują!

Kto może wziąć udział? Każdy, komu zależy na tym, aby jak najwięcej osób wybrało świadomie! W szczególności zapraszamy lokalne organizacje, liderów i aktywistów, grupy nieformalne i instytucje publiczne.

Co możecie zrobić? W ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór proponujemy kilka prostych działań, poprzez które możecie pokazać mieszkańcom, jakie ważne decyzje podejmują władze samorządowe i dlaczego warto iść na wybory:

rozwieście plakaty i rozdajcie ulotki

zachęcające do głosowania i przypominające o dacie wyborów – ich wzory znajdują się tutaj. Jak to zrobić?

  • zapytajcie o zgodę właściciela, a następnie powieście plakaty np. na płocie, w sklepie, w bibliotece, w domu kultury, urzędzie gminy, w kinie, w szkole
  • rozdajcie ulotki na ulicy, zostawiane pod drzwiami, w skrzynce pocztowej, w kawiarni
  • zamieście ogłoszenia w Internecie: na forach, w serwisach społecznościowych, w serwisach informacyjnych, na blogach lub w prasie lokalnej, gazetce parafialnej, ogłoszeniach parafialnych

otwórzcie stoisko

podczas lokalnego święta, pikniku czy wydarzenia sportowego na którym będziecie zachęcać do świadomego udziału w wyborach. Jak to zrobić?

  • rozdajcie plakaty i ulotki zachęcające do głosowania i przypominające o dacie wyborów
  • zróbcie zdjęcia z tabliczką:  „(nazwa miejscowości) – MOJE MIEJSCE – GŁOSUJĘ. Można umieścić je w lokalnej gazecie, na stronie Urzędu Gminy czy na portalu społecznościowym miasta czy orgaznizacji: WZÓR TABLICZKI
  • zorganizujcie dodatkowe atrakcje dla mieszkańców – grę: PDF do pobrania GRA super mieszkaniec i quiz z wiedzy o samorządzie: PDF DO POBRANIA Quiz samorządowy

zorganizujcie kawiarenkę obywatelską

aby razem ze znajomymi i sąsiadami porozmawiać o najważniejszych problemach waszej okolicy. Jak to zrobić?

przeprowadźcie debatę

z udziałem kandydatów do władz. Jak to zrobić?

  • stwórzcie miejsce do dyskusji i prezentacji swoich poglądów
  • zaproście wszystkich mieszkańców i kandydatek/ów, ustalcie jasne zasady rozmowy
  • szczegółowe rady jak zrobić debatę znajdziecie w poradniku: PDF DO POBRANIA Jak zorganizować debatę

Przygotowaliśmy dla Was materiały informacyjne tj. plakaty, ulotki. Będziecie mogli je bezpłatnie zamówić na początku października wypełniając FORMULARZ zamówienia (TUTAJ).

Zarejestrujcie się do akcji (instrukcja poniżej), poinformujcie nas kiedy dokładnie organizujecie wydarzenie, i przyślijcie zdjęcia z Waszych działań ([email protected]) – umieścimy je na naszych stronach www i portalach społecznościowych! Chwalmy się sukcesami i dzielmy doświadczeniami!

Przystępujecie do akcji po raz pierwszy:

Braliście już udział w akcji i macie konto:

Jeśli masz pytania, potrzebujesz pomocy zadzwoń/napisz do nas:
Katarzyna Rakowska
tel.: 22 536 02 31
e-mail: [email protected]

Tutaj możesz zapoznać się z działaniami z wiosny 2014 roku

Tutaj możesz zapoznać się z działaniami z 2013 roku.

Tutaj możesz zapoznać się z działaniami z 2012 roku.