Pomiń menu

Zadania 2012

Uczestnicy, którzy dołączyli do akcji w 2012 roku realizowali następujące zadania:

 • Wspólna przestrzeń
  Przestrzeń wokół ciebie nie musi być brzydka. Razem z sąsiadami możesz ją zmienić – wystarczy, że weźmiesz sprawy w swoje ręce.
 • Fundusz sołecki
  Chcesz zorganizować święto wsi, dofinansować wyposażenie szkoły albo ustawić wiaty na przystankach? Widzisz potrzeby Twojej miejscowości i chcesz coś z tym zrobić. Słowem, chcesz uatrakcyjnić życie Twoje wsi. Niestety, nie masz na to pieniędzy. Skorzystaj z możliwości, jakie daje fundusz sołecki!
 • Fundusz korkowy
  Możesz kontrolować, na co samorząd w twojej gminie wydaje pieniądze. Czy na pewno środki pochodzące z zezwoleń na sprzedaż alkoholu (tzw. fundusz korkowy) idą na przeciwdziałanie problemom alkoholowym i narkomanii?
 • Dostępni Radni
  Nie wiesz, nad czym obecnie pracują radni Twojej gminy? Masz pomysły i chcesz je zgłaszać radnym, ale nie wiesz jak to zrobić? Wykorzystaj jedną z proponowanych przez nas ścieżek kontaktu.
 • Dostępne sesje Rady
  Jeśli uważasz, że mieszkańcom brakuje informacji na temat tego, co się dzieje w twojej gminie lub nikt nie interesuje się sprawami lokalnymi, łatwo możesz to zmienić dzięki upowszechnieniu relacji z sesji Rady Gminy / Miasta.
 • Naprawmy to!
  Jeśli zależy ci na jakości przestrzeni, w której mieszkasz, nie przechodź obojętnie koło tego, co nie działa, przeszkadza i szpeci. Wykorzystaj narzędzie, które pomoże zmienić świat wokół ciebie.
 • Co się będzie działo w naszej gminie?
  Uważasz, że zbyt wielu mieszkańców Twojej gminy nie zna planów samorządu na najbliższą przyszłość? Dochodzą Cię słuchy, że nie wiadomo co z przyszłorocznymi inwestycjami w Twojej miejscowości? Masz pomysł i chciałbyś go przedstawić swoim sąsiadom. Zorganizuj spotkanie mieszkańców z wójtem/burmistrzem. Niech mieszkańcy Twojej gminy dowiedzą się więcej!
 • Urząd na Piątkę
  Żeby wyrobić prawo jazdy musisz wziąć wolny dzień w pracy? Chcesz umówić się na spotkanie z burmistrzem przez telefon? W Twoim urzędzie nie ma gdzie przewinąć dziecka? Zastanawiasz się czy potrzebny formularz znajdziesz na stronie internetowej urzędu? Chcesz się dowiedzieć, jak twój urząd prezentuje się na tle innych?